آمار

شما اینجا هستید

برگزاری یازدهمین نشست سبک زندگی ایرانی اسلامی

عضو هیأت امنای موسسه الزهرا(س) آران و بیدگل:

گسترش ازدواج عامل تعالی جامعه/ زن و مرد توان تحمل تفاوت‌های یکدیگر را داشته باشند.

به گزارش  پایگاه خبری فرهنگی طاووس بهشت، یازدهمین نشست از سلسله جلسات سبک زندگی ایرانی اسلامی در مسجد امام زمان(عج) برگزار شد.

عضو هیأت امنای موسسه الزهرا(س) آران و بیدگل در این نشست با تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) تصریح کرد: ازدواج امری مقدس است و باید در جامعه گسترش پیدا کند تا فساد از میان برود و جامعه‌ای متعالی شکل گیرد.

حسن سعدی گفت: زن و مرد باید توان تحمل تفاوت‌های یکدیگر را داشته باشند و به سلایق و رفتار یکدیگر احترام بگذارند.

سعدی با تاکید بر این که هیچ دختر و پسری کامل نیستند و باید در زندگی کاستی‌های یکدیگر را تحمل کنند خاطرنشان کرد: متاسفانه خانواده دختران بیشتر به دنبال بررسی وضعیت مالی خواستگاران دختر خود هستند، در حالی که ملاک‌های مهم تری در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: مهم ترین بحثی که در مورد ازدواج وجود دارد، ایمان است، زیرا بر اساس مضمون یکی از فرمایشات معصومان اگر کسی ایمان داشته باشد، موجبات آسایش و راحتی خانواده را هم فراهم می‌کند و برای تامین همسر خود می‌کوشد.

سعدی اخلاق را دومین ملاک مهم ازدواج خواند و عنوان کرد: عشق در روند زندگی شکل می‌گیرد و اگر ملاکی به نام اخلاق وجود نداشته باشد، هرگز زندگی عاشقانه نخواهد بود.

وی صداقت را سومین ملاک برای ازدواج دانست و ادامه داد: اگر دروغ جای صداقت را بگیرد، زندگی پایدار نخواهد ماند.

عضو هیأت امنای موسسه الزهرا(س) گذشت را دیگر ملاک مهم زندگی مشترک معرفی کرد و افزود: اگر زن و مرد در برابر خواسته‌ها و کاستی‌های یکدیگر گذشت نداشته باشند، دچار اختلاف می‌شوند و آرامش را در زندگی خود از دست می‌دهند.

وی از تفاهم به عنوان آخرین ملاک نام برد و بیان کرد: زن و مرد باید توان تحمل تفاوت‌های یکدیگر را داشته باشند و به سلایق و رفتار یکدیگر احترام بگذارند.

محمدرضا انیسی/انتهای پیام

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید