آمار

شما اینجا هستید

بازگشت مدافع حرم حضرت زینب(س)

بازگشت مدافع حرم حضرت زینب(س)ٰ جناب آقای "سید هادی هنرمند "از اعضای فعال کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) را به میهن اسلامی خیر مقدم می گوییم.

به گزارش پایگاه خبری- فرهنگی طاووس بهشت دیروز چشمان شهرمان به قدوم مردی از تبار عباس روشن شد، و مردم شهر با غرور به استقبال فرزندشان رفتند تا غبار راه از تن مدافع حریم عقیله بنی هاشم (س)، بزدایند و همنوا با پاسدار سرافراز اسلام "جناب آقای سید هادی هنرمند" بگویند "کلنا عباسک یا زینب (س)".

و چه در شان است سخن یگانه پروردگار در کتاب حکیمش در رسای این مردان مبارز، آنجا که میفرماید:

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا ۞

(سوره احزاب ؛ آیه ۲۳)

از مومنان مرداني هستند که به پيماني که با خدا بسته بودند وفا کردند، بعضي بر سر پيمان خويش جان باختند و بعضي چشم به راهند و هيچ پيمان خود دگرگون نکرده ‏اند.

مومنانی که با خدا پیمان بسته‌اند و تا جان در بدن دارند، بر سر پیمانند و بعضی جان بر سر پیمان نهادند و از از سر پیمانه الهی ‌نوشیدند و برخی منتظرند تا کی شهد شهادت را از سر پیمانه معشوق خواهند نوشید.

 دیر زمانیست بوی گل را از گلاب می‌شنویم و دیگر در شهرمان عطر نفس‌های مردان الهی که جان بر کف نهادند و عاشقانه از سر پیمانه ازلی نوشیدند، حس نمی‌شود و تنها گاه چشمانمان به ورود کاروان‌های شهدا مترنم می‌شد، در عصر اصطکاک آهن و فولاد و فلز، گاه تنها بوی گلاب شهادت بود که مشاممان را می‌نواخت، در عصر تنهایی و خودخواهی‌های افراط‌گرایانه بشر همه سر در لاک خود تنها به دنبال منیت‌ها می‌دوییدیم که باز عطر نفس‌های مردان خدایی در گوشه گوشه شهرهامان پیچید، آنان که عزم سفر کردند و بار رحیل بستند و از دلبسته‌ترین دلبستگی‌ها، دل بریدند و پای در رکاب، عزم شهادت کردند. به راستی در این عصر خاموشی چه کسی است که از جان و مال و خانواده‌اش بگذرد و راه خدا را برگزیند؟ و چه نیکو معامله‌ایست، معامله کردن با خدا.

در زمانه‌ای که دجال صفتان حرمله‌وار بر کودکان و زنان مسلمان می‌تازند، و مردانشان را قتل عام و سرزمین‌هایشان را می‌سوزانند باید باشند مردانی از تبار حبیب و عون، مردانی از نسل عباس مردانی با سیرت علی اکبر، تا بتازند و ریشه ظلم را بسوزانند و با خون خود شجره طیبه حق را سیراب سازند. مردانی از قافله ایثار، که قافله‌سالارشان این بار نه حسین بن علی (ع) که نور چشم و منتقم خون حسین (ع) است. و چه زیباست که یاران حسین (ع) او را دیدند و دعوتش را شنیدند و به یاریش شتافتند اما یاران مهدی (عج) تنها به سیاهی در سپیدی ایمان آوردند1 و جان بر سر پیمان نهادند و چه والا اجریست، یاران مهدی (عج) را؛ یارانی که یار را ندیدند و در راهش جان می‌دهند.

 و چه زیبا به پا خواستندند مردانی از سرزمین غیرت و شهادت تا کوتاه کنند دست جلادان خونخوار را، آنان که داعیه سلطنت بر جهان را دارند و ظلم و ستم بر مظلومان سرلوحه کارشان است. اما نمی‌دانستند که هستند مردانی از بیشه ایمان و ارادت که در مقابلشان خواهند ایستاد و دست دراز شده به تعدیشان را خواهند شکست، مردانی که تاب نیاوردند که دست ناپاکان در حلقه درگاه حریم عقیله بنی‌هاشم افتد و عباس‌وار تاختند تا مبادا حرامی به حرم رسد و چه زیبا لقب گرفتند "مدافعان حرم"...

و به یقین اگر نبودند مدافعان حرم، داعش و داعشیان قدمگاهشان کوچه‌های ما بود و تفریحشان غلطاندن سرهایمان در زیر چکمه‌های ناحقشان.

 به راستی کدامیک از ما حاضریم بگذاریم و بگذریم؟! کداممان حاضریم بر سر عزیزترین داراییمان معامله کنیم و با داعشیان زمانی سینه به سینه و تن به تن، تن به مبارزه دهیم که چه رساست سخن پرودگارم که فرمود:

‏کسانیکه ایمان آورده و هجرت کرده و در راه خدا با اموال و جانهایشان جهاد کرده اند نزد خداوند مقام والاتر دارند و آن گروه ایشان رستگاران اند. پروردگارشان آنان را به رحمتی از جانب خود و به خوشنودی و باغهای که در آن نعمتهای دایم و پایدار دارند مژده می دهد. همیشه اند در آن بطور ابد،بیگمان در پیشگاه خدا اجر بزرگی موجود است.2

آری شاید تنها نصیب ما حسرت و آهی باشد اما بدانیم در "کیش عشقبازان، راحت روا نباشد".

و این روزها شهرماست که باز به عطر نفس‌های مردان آسمانی معطر است و بوی غیرت و عشق دوباره در هوای شهر پیچیده است و شهرهامان را حال و هوای دیگریست، که این عجیب نیست، چرا که خداوند خود فرمود: خداوند کسانى را دوست مى‏دارد که در راه او مبارزه مى‌کنند، گوئى دیوار سربی و آهنین‏ اند.3

و این عطر تنفس کسانی است که خدا دوستشان دارد. باشد که از آنان باشیم که آرزویشان این است:

" بارپروردگارا! ما به سوى تو مشتاقيم براى يافتن دولت كريمه‌اى كه اسلام و اهلش را به آن عزيز گردانى، و نفاق و اهلش را به وسيله آن خوار سازى، و ما را در آن دولت از دعوت كنندگان به سوى طاعتت، و رهبران به سوى راهت قرار دهى، و كرامت دنيا و آخرت را از بركت آن روزيمان فرمايى."4

فاطمه بی‌خوابی/انتهای پیام

 

1- قال رسول الله(صلى الله عليه وآله: يا على، أَعْجَبُ النّاس ايماناً وَ أَعْظَمُهُمْ يَقيناًقَومٌ يَكوُنُونَ فى آخِرالزَّمانِ لَمْ يَلْحَقوُا النَّبىَّ (صلى الله عليه وآله) وَحُجِبَ عَنْهُم الْحُجَّة فَآمَنُوا بِسَواد على بَياض.

 حضرت رسول(صلى الله عليه وآله)خطاب به اميرمؤمنان على(عليه السلام) فرمودند: عجيب ترين(مهمترين) مردم از همه، كسانى هستند كه ايمانشان برتر و يقينشان كاملتر است، افرادى هستند كه در آخرالزّمان مى آيند، درحالى كه نه پيامبر(صلى الله عليه وآله) را ديده اند و نه حجّت و امام را، در عين حال ايمان مى آورند به سياهى در سفيدى (يعنى همان كتابهايى كه در دستشان است) معانی الاخبار

2- الَّذِینَ آمَنُواْ وَهَاجَرُواْ وَجَاهَدُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِندَ اللّهِ وَأُوْلَئِکَ هُمُ  الْفَائِزُونَ «20»یُبَشِّرُهُمْ رَبُّهُم بِرَحْمَةٍ مِّنْهُ وَرِضْوَانٍ وَجَنَّاتٍ لَّهُمْ فِیهَا نَعِیمٌ مُّقِیمٌ«21»‏ خَالِدِینَ فِیهَا أَبَداً إِنَّ اللّهَ عِندَهُ أَجْرٌ عَظِیمٌ«22» (آیه 20-21-22سوره توبه)

3- - إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفّاً کَأَنَّهُم بُنیَانٌ مَّرْصُوصٌ(آیه 4 سوره صف)

4- دعای افتتاح

+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید