آمار

شما اینجا هستید

شانزدهمین آزمون قرآن و عترت برگزار می شود

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل از برگزاری آزمون قرآن و عترت کشور در این شهرستان خبر داد.

میثم نمکی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل در گفت و گو با خبرنگاران گفت: شانزدهمین آزمون قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور دهم اسفند ۹۶ در این شهرستان برگزار می شود.

وی افزود: این آزمون برای نخستین بار به صورت مشارکتی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.

 

نمکی ایجاد انسجام در بین نهاد ها و مراکز قرآنی کشور و مشارکت  بیشتر علاقه مندان به عرصه سنجش آموزه های قرآنی را از محاسن این دوره دانست و خاطر نشان کرد: برگزاری این آزمون به منظور همگانی کردن آموزش قرآن کریم و فرصت سازی کشف و شناسایی استعدادها در راستای منویات مقام معظم رهبری است.

 

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان آران و بیدگل، این شهرستان را یکی از موفق ترین شهرهای کشور در فعالیت های قرآنی دانست و افزود: استقبال عمومی از فعالیت های قرآنی در این شهرستان بسیار بالاست و همین امر، حمایت و توجه ویژه مسؤولان به مؤسسات و فعالان قرآنی این شهرستان را می طلبد.

 

وی با بیان اینکه این آزمون در قالب ۲۳ رشته در چهار موضوع ،حفظ قرآن کریم ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم ،معارف اهل بیت و انس با قرآن کریم برگزار خواهد شد تصریح کرد: علاقه مندان می توانند تا ۲۰ دی ماه با مراجعه به تارنمای اینترنتی www.quranedu.ir نام نویسی کنند.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید