آمار

شما اینجا هستید

در نشست خبری بزرگترین پروژه هنری شمال استان اصفهان چه گذشت...

نمایش آیینی بانوی بی نشان از چهارشنبه ۲۵ بهمن به روی صحنه می رود/ شاخصه اصلی کار، عشق و ارادت تمامی ۸۰  نفر عوامل نمایش به حضرت زهرا (س) است.

نشست خبری عوامل نمایش آیینی "بانوی بی نشان"با حضور اصحاب رسانه، دیروز 23 بهمن ماه در سالن اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی شهرستان آران و بیدگل برگزار گردید.

در آغاز این نشست حجت الاسلام مهدی رحمتی مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) ضمن تشکر و خیرمقدم به مهمانان گفت: کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) عباس آباد دارای پیشینه ای 36 ساله در فعالیت های فرهنگی هنری می باشد و کانون در این امر آثار هنری خوبی داشته است از جمله: نمایش غیبت، همسفر، ستون مزاحم، آتش در خرمن، ریشه در خون، سپیده خونین و پیام سرخ.

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری امام زمان (ع) در ادامه به نمایش بانوی بی نشان اشاره داشت که در طی مدت دو سال تحقیق و بررسی اساتید و صاحبان نظران علمی و تاریخی امسال به متن نمایشنامه "بانوی بی نشان" دست یافتیم  که اثری است برگرفته از کتاب کشتی پهلو گرفته نوشته سید مهدی شجاعی که حسین فدایی حسین آن را در قالب نمایشنامه نگاشته است.

وی در ادامه افزود: حدود 30 بازیگر در این نمایش به ایفای نقش خواهند پرداخت که بعلت گستردگی کار برخی بازیگران دارای دو نقش یا بیشترو نیز تعداد عوامل اجرایی 50 نفرمی باشند . همچنین ایشان و عشق و ارادت قلبی همه دست اندرکاران این پروژه عظیم به حضرت زهرا (س) را جوهره و جان مایه اصلی کار معرفی کرد.

علی مفرد کویری کارگردان این اثر هنری ارزشمند در ادامه به  دو نفره بودن تیم کارگردانی اشاره داشت و گفت نمایشنامه دارای متن بلندی است که بخش انتخابی با توجه به ذائقه و سلیقه مردم متدین و مذهبی منطقه برای اجرا گزینش شد.

روند کار از پشت دیوار بقیع آغاز می شود که مادر شهید مفقودالاثری در اثر توسل به حضرت زهرا (س) در عالم رویا پسرش را می یابد و در یک فلش بک به تاریخ رفته و شاهد مراحل ولادت تا شهادت حضرت زهرا (س) می باشد و سکانس پایانی نیز در پشت دیوار بقیع بسته می گردد. در انتهای کار اجرای گروه سرود را خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود مدت زمان اجرا 1 ساعت و 50 دقیقه  و با 7 مرحله تغییر دکور سریع خواهد بود.

سید مجتبی هنرمند مدیر اجرایی طرح در این دیدار گفت: تمرین گروه نمایش از شهریورماه و با هفته ای سه روز تمرین آغاز گردید و اکنون هر شب به مدت بیش از سه ساعت تمرین ادامه دارد.

وی با اشاره به حساسیت کار افزود: انتخاب بازیگران در این اثر با دقت و ظرافت خاص و ویژه ای انجام گرفت . وی ادامه داد تیم بازیگران متشکل از 13 بازیگر خانم و 14 بازیگر آقا می باشد. که بعلت گستردگی کار و توانایی بالای بازیگران تعدادی از بازیگران دارای سه نقش می باشند.

 

در ادامه نعمت الله قبایی نماینده بازیگران گفت: تمام بازیگران این مجموعه طرح را بعنوان یک حسینیه در نظر گرفتند و تنها به نیت حضرت زهرا (س) با این پروژه همراه شدند. قبایی میانگین سنی بازیگران را کمتر از 20 سال دانست و افزود برای این طرح از سوی هنرمندان و کارگردانان مطرح شهر نیز پیشنهاد همکاری داشتیم اما بعلت توانمند بودن تیم هنری از پذیرش پیشنهاد این دوستان معذور شدیم.
قبایی اخلاص و ارادت قلبی عوامل را از ویژگی های برجسته این گروه دانست، و افزود علاوه بر بازیگران و عوامل که بدون هیچ قراردادی مشغول به فعالیت هستند، برآورد هزینه این طرح در حدود 500میلیون ریال می باشد.

 

 مانده علی رهی مسئول روابط عمومی کانون امام زمان (عج) طی این دیدار ضمن تشکر از تمامی عوامل و کسانی که حامی طرح بوده اند، در رابطه با دکور و لباس گفت: دکور این پروژه از قم آورده شده است ایشان ضمن تشکر ویژه از  آقای طاهرپور گفت:  وسایل لباس های این طرح از گروه تعزیه روح الامین وشاد بصورت رایگان تامین شده است.
ایشان در ادامه از اداره ارشاد اسلامی شهرستان،شورای تبلیغات اسلامی، ناحیه مقاومت بسیج و حوزه یکم امیرالمومنین، هیات علی بن موسی الرضا (ع)، شهرداری، شورای اسلامی شهر و همه حامیان طرح تشکر ویژه نمود و درادامه از نبود یک سالن ویژه هنرهای نمایشی در سطح شهرستان و همچنین بی توجهی مسئولین در قبال  هنر و بویژه هنر تئاتر گلایه کرد

نمایش بانوی بی نشان از 25 بهمن ماه لغایت 4 اسفند در سالن اداره ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل واقع در بلوار آیت اله عاملی، خیابان ارشاد به روی صحنه خواهد رفت. از تمامی علاقه مندان و محبین اهل بیت (ع) برای حضور در این نمایش دعوت بعمل می اید.
شماره تماس جهت رزرو بلیط:
09217374396

انتهای پیام/فاطمه بی خوابی آرانی


 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید