آمار

شما اینجا هستید

کسب مقام اول گروه سرود کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) در سطح شهرستان

هادی آراندشتی: سرود یکی از راه های رساندن مطلب با لحنی خاص به شنونده یا بیننده است

گروه سرود کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) از سال 1360 فعالیت خود را آغاز و با اجرای سرودهای مذهبی و انقلابی به فعالبت خود ادامه داد. از محورهای فعالیت این گروه گرامیداشت ایام ولایت و شهادت ائمه اطهار، بزرگداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی و شهدا می باشد، همچنین این گروه به منظور حفظ زبان بومی شهر در زمینه سرودهای بومی محلی نیز در دهه های فجر برنامه داشته است.
از برنامه های اجرا شده توسط این گروه سرود می توان به سرودهایی همچون: ای کاروان، فجر آزادی، گل برگ سرخ لاله ها، چنگ دل و پیام سرخ اشاره داشت. طی چهاردهه فعالیت موثر گروه سرود حضور نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت گروه سرود قابل توجه است، اولین مسئول گروه سرود و بنیانگذار گروه شهید ابوالفضل عباسی آرانی  است. آقایان مهدی شکری ستوده، مهدی خطیب فر، قاسم نجاتی، داوو حسن زاده، حمزه نجاتی، روح الله قبایی، علیرضا قنایی و هادی آراندشتی از دیگران مسئولان گروه سرود طی 4دهه می باشند.
مطلع شدیم گروه سرود کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) موفق به کسب مقام اول در میان گروه های سرود، در سطح شهرستان شده است. این موضوع بهانه ای شد تا با جناب آقای هادی آراندشتی مسئول جوان و توانمند گروه سرود کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) گفتگویی داشته باشیم.

جناب آقای آراندشتی با سلام و احترام و ضمن تبریک کسب مقام اول گروه سرود کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) در سطح شهرستان، از اینکه قبول زحمت فرمودید و دعوت ما را پذیرفتید سپاسگزاریم.

*بعنوان اولین سوال گروه سرود و فعالیتهای این گروه رو معرفی بفرمایید.

باسلام و ادب و احترام و ضمن تشکر از شما.
این گروه در سال 95کار خود را با جدیت تمام شروع کرد.فعالیت های این گروه عبارتنداز:اجرای سرود به مناسبت میلاد امام زمان (عج)، میلاد امام رضا (ع) ، شهادت امام رضا (ع) ،شب شهدا در محرم که شب هشتم محرم الحرام بود،سرود پنجم اذر هفته بسیج، اجرای سرود در نماز جمعه ویژه سالگرد شهدای کربلای 5-4 و روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل.

* بنظر شما هدف از پرداختن به سرود و اهمیت سرود در جامعه امروز چیست؟

سرود یکی از راه های رساندن مطلب با لحنی خاص به شنونده یا بیننده است.سرود از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین جهت همیشه مورد تشویق افراد در جامعه میشود. طبق سخن مقام معظم رهبری امروز به سرود نیازداریم.

* اعضای گروه سرود از کدام رده سنی انتخاب میشوند و چرا؟

از گروه سنی 7-8سال تا 14-15سال .زیرا در ابتدای کودکی با سرود واهمیت ان در جامعه اشنا میشوند و کم کم با این چیزها میتواند رشد کند و در اینده ای نزدیک بتواند عضوی فعال و خوب در سرود ها باشد.

*بنظر شما جایگاه سرود در جامعه امروز چیه؟

در جایگاهی است مانند مداح یا روضه خوان. خلاصه هر حرفه ای هر کار فرهنگی میتواند بخشی از نیاز های روحی معنوی جامعه را ارتقا بخشد و سامان دهد.

* از چه زمانی مسولیت گروه سرود بر عهده شما قرار گرفت؟

از زمانی که کار با جدیت شروع شد که همان سال94میباشد.

* چه فعالیتهایی برای ارتقا گروه سرود تاکنون انجام شده است؟

حضور بنده در کلاس های مربی گری و ارتقای دانش خود در این امر فرهنگی

* چه برنامه هایی برای ارتقا گروه سرود در نظر دارید؟

حضور در مسابقات اعم از(کشوری،استانی و...)و کسب رتبه برتر در انها که این کار بدون تلاش و توکل برخدا امکان پذیر نیست.

* ایا این گروه تنها گروه سرود کانون می باشد؟

بله

* اگر صحبتی هست که در این مصاحبه به ان اشاره نشده، بفرمایید.

در تمام سال های قبل که کانون گروه سرود داشته، در سال فقط چند سرود کار میکردند و در یک جا اجرا و تمام میکردند. اما ، با توکل برخدا و با یاری عزیزان  توانستیم ،چندین سرود را تمرین و به اجرا در اوریم و البته هر سرود را در چند جا بردیم برای اجرا.
بر خود واجب میدانم که از مسئولین کانون تشکر کنم چون در این راه پر پیچ و خم ما رو به هر نحوی بوده، یاری دادند. واز مسئولین، خواهش دارم که در سطح شهرستان اران و بیدگل بیشتر به فکر جامعه ی سرود باشند.

**ممنون از وقتی که گذاشتید و با دقت و حوصله به سوالات پاسخ دادین برای شما و همه اعضای گروه ارزوی موفقیت و سربلندی داریم موفق و پیروز باشید.

انتهای پیام/فاطمه بی خوابی آرانی

+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید