آمار

شما اینجا هستید

معیار حمایت ما از کانون‌های مساجد، ثبت آن‌ها در پرتال جامع است

دکتر ارزانی: میزان اثرگذاری کانو‌ن‌‌های فرهنگی هنری مساجد در محیط پیرامونی خود مهم‌تر از افزایش تعداد آن‌ها است

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌ رضا ارزانی در دوره آموزشی کارشناسان فناوری اطلاعات دبیرخانه‌های استانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که روز سه شنبه ۲۱ فروردین‌ ماه در محل ستاد عالی کانون‌های مساجد برگزار شد، خدمت به مسجد را موهبتی الهی دانست و گفت: فعالیت در هر سازمان و نهادی در راستای تامین معاش خانواده طبق تصریح روایات همچون جهاد در راه خدا است اما کار برای مسجد دارای اهمیت و ارزش ویژه‌ای است.

 

وی در ادامه با اشاره به شعار سال ۱۳۹۷ اظهار کرد: همه باید در سبک زندگی خود حمایت واقعی از کالای ایرانی و تولید داخلی را نشان دهیم و در این زمینه به شعار دادن بسنده نکنیم.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در جلسه‌ شورای فرهنگ عمومی به بیان هفت نکته مهم درباره شعار سال پرداختند که عبارتند از فرهنگ ارتقای کیفیت، نیازسنجی مصرف‌کننده، صادرات کالای ایرانی، کاهش هزینه تولید، تحریم مصرف جنس قاچاق، سرمایه‌گذاری در تولید به جای دلالی و فرهنگ تعصب در خرید و فروش کالای ایرانی.

 

ارزانی گفت: مقام معظم رهبری در تبیین شعار سال تاکید کردند اولا مخاطب شعار امسال صرفا مسئولان نیستند بلکه همه گروه‌های مردم هستند و ثانیا تولیدکنندگان باید کالای مرغوب تولید کنند تا مردم به خرید کالای داخلی تشویق شوند.

 

وی در ادامه با اشاره به نحوه تصویب اساسنامه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، خاطرنشان کرد: تصویب این اساسنامه و تدوین سند راهبردی این ستاد حاصل کار پژوهشی بسیار گسترده‌ای بوده است.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه فضای مجازی اثرات گسترده‌ای در جهان امروز دارد و طبق بررسی‌ها در سال 2029 جهان بدون کاغذ را تجربه خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: بچه‌های مسجد باید در هر حوزه‌ای از جمله همین فضای مجازی و داشتن سامانه‌های اینترنتی پیشرو و نمونه باشند.

 

ارزانی در ادامه با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تا پایان سال جاری فرصت دارند در پرتال جامع کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ثبت شوند، اظهار کرد: حمایت ما از کانو‌‌ن‌ها منوط به ثبت رسمی در این پرتال است.

 

وی خاطرنشان کرد: باید باور داشته باشیم که پرتال جامع کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، مهم‌ترین راهکار پیشرفت کمی و کیفی کانون‌ها است، بنابراین همه کانون‌ها باید تا پایان مهلت اعلام شده در این پرتال ثبت‌نام کنند.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، در ادامه با بیان اینکه همه فعالان در حوزه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید دانش و مهارت‌های لازم برای استمرار پیشرفت این کانون‌ها را فرا گیرند، گفت: پیشرفت هیچ مجموعه‌ای بدون کسب دانش و مهارت‌های لازم ممکن نیست و این موضوع برای ما که کودکان و نوجوانان مخاطبان اصلی ما هستند، مهم‌تر است.

 

ارزانی ادامه داد: میزان اثرگذاری کانو‌ن‌‌های فرهنگی هنری مساجد در محیط پیرامونی خود مهم‌تر از افزایش تعداد آن‌ها است، از این رو ما توجهی جدی به غنی‌سازی و کیفی‌سازی فعالیت‌های این کانون‌ها داریم.

 

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده با ثبت دست‌کم ۲۰ نفر در مساجد شهری و دست‌کم ۱۰ نفر در مساجد روستایی، یک کانون فرهنگی هنری مسجد رسمیت می‌یابد.

انتهای پیام/شبستان

+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید