آمار

شما اینجا هستید

جزئیات دقیق از پیدا شدن جسد گمشده دریاچه نمک آران و بیدگل

جسد فرد مفقود شده در کویر حوالی پالایشگاه قم پیدا شد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، روز جمعه 14 اردیبهشت ماه ساعت 15 طی تماسی از هلال احمر استان قم به  تقی رحمتی معاون امداد و نجات هلال احمر شهرستان آران و بیدگل گزارشی مبنی بر پیدا شدن یک جسد توسط ساربانان  محلی در نزدیکی پالایشگاه قم  داده می شود که شواهد و قرائن حاکی از آن بود که جسد مربوط به فرد گمشده در کویر در ماه گذشته بوده است. بدلیل پیدا شدن جسد در محدوده استان قم، این عملیات به مدیریت هلال احمر استان قم واگذار گردید.

با پیگیری های خبرنگار طاووس بهشت، طی تماس تلفنی با بهرامی معاونت امداد و نجات هلال احمر استان قم وی گفت: طی تماس افراد محلی مبنی بر پیدا کردن جسدی در نزدیکی پالایشگاه قم، با ستاد بحران استان، دادستان و نیروی انتظامی جلساتی برگزار گردید و شنبه صبح نیروهای  ورزیده امداد و نجات و نیروهای انتظامی با موتورسیکلت و ماشین های ویژه، به سوی منطقه اعزام شدند. 

وی در مورد شرایط عملیات گفت: شرایط باتلاقی و صعب العبور بودن منطقه، عملیات را با مشکلات فراوانی روبرو کرده بود و نیروهای جان برکف عملیاتِ 4 روزه را طی یک روز به انجام رساندند. قسمتی از مسیر با موتورسیکلت های ویژه امداد و بخش زیادی از مسیر نیز با پای پیاده  در زمین با شرایط فوق العاده باتلاقی انجام گرفت و ساعت 6  عصر عملیات کشف و انتقال جسد به پایان رسید.

بهرامی افزود شواهد و قرائن نشان میدهد که جسد متعلق به فرد گمشده در کویر می باشد همانطور که خانواده فرد مفقود شده نیز جسد را شناسایی و هویت فرد را تایید کرده اند.

وی افزود: جسد در حال حاضر جهت تحقیقات بیشتر به اداره آگاهی تحویل داده شد.

بهرامی گفت: فرد گمشده به جهت دیدن روشنایی پالایشگاه و شعله های آتش به سمت پالایشگاه حرکت می کند اما تلاش وی پس از 80 کیلومتر پیاده روی بی سرانجام می ماند.

گفتنی است حدود یک ماه قبل سه، گردشگر در کویر مرنجاب مفقود شدند که پس از جستجو ها دو نفر پیدا و یک نفر مفقود شده پیدا نشده بود.

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی- فاطمه بی خوابی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید