آمار

شما اینجا هستید

روح بلند عالمی مردمی به لقاء الله شتافت

 مجاهد خستگی ناپذیر و عالم وارسته مردمی حجه الاسلام والمسلمین شیخ احمد خرم آبادی دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، روح بلند مجاهد خستگی ناپذیر و عالم وارسته مردمی حجه الاسلام والمسلمین شیخ احمد خرم آبادی پس از سال ها تحمل بیماری قالب خاکی تن را تاب نیاورده و در بیست و چهارمین روز از ماه پربرکت رمضان به لقاء پروردگارش شتافت.  پیکر مطهر ایشان فردا یکشنبه 20 خرداد ماه 1397 ساعت 18 رسمی از میدان امام حسن مجتبی (علیه السلام) به سمت آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) تشییع خواهد شد.

در ادامه گوشه ای از زندگی این عالم مردمی را به روایت می نشینیم:

حجه الاسلام شیخ احمد خرم آبادی در دهم آبان ماه 1315 هجری شمسی در خانواده ای متدین و فرزانه پا به عرصه وجود نهاد. در دوران کودکی و نوجوانی همراه با پدر به شغل دامداری و کشاورزی مشغول بود. ایشان معارف دینی را نزد آقایان صحافی و متوسل فراگرفت و پس از آن به توصیه این دو استاد وارسته  و آیت الله میرزا احمد عاملی، پدر با وجود تنگدستی وی را به قم فرستاد و از محضر اساتیدی همچون آیت الله گلپایگانی تا سطح خارج فقه کسب فیض نمود. و در آغاز دهه 40 به زادگاهش بازگشت و امام جماعت مسجد بالاسر مضجع شریف حضرت محمد هلال بن علی (ع) را عهده دار گردید که قریب به نیم قرن به اقامه نمازهای یومیه و برگزاری مراسم های مذهبی و فرهنگی در این مسجد پرداخت.

 

ایشان اهتمام ویژه ای در احداث مسجد اعظم آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) که خاستگاه بسیاری از فعالیت های انقلابی و مذهبی شهرستان بود، داشت. با آغاز انقلاب اسلامی تلاش و کوشش های زیادی در به ثمر رساندن آن به ویژه در نشر اعلامیه های حضرت امام خمینی (ره)  انجام  داد.

 

آنچه در زندگی این عالم مجاهد و مردمی قابل توجه و مورد اذعان عام و خاص است مردمی بودن و اهتمام وی در کارهای عام المنفعه می باشد،

از مسجد و آب انبار مزرعه خرم آباد تا احداث درمانگاه ولی عصر (عج)، اقداماتی همچون تاسیس صندوق قرض الحسنه امام حسین (ع)، بازسازی امامزاده فیض آباد، مشارکت در راه اندازی پایگاه اموزشی ارتش و دهها مورد دیگر که همگی در اذهان مردم این خطه برای همیشه به یادگار مانده است از خدمات ارزشمند این شیخ ساده دل و ساده زیست است. عالم مردمی که هرگز حاضر نشد لحظه ای از موقعیت خویش برای بهره برداری شخصی استفاده کند و تمام هم و غمش مردم بود.

 

سرانجام پس از شصت سال تلاش دلسوزانه، تن نحیفش تاب نیاورد و بستر بیماری پذیرایش شد و امروز در بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان پس از نزدیک به 9 سال بیماری به دیدار معبودش شتافت تا ثمره یک عمر مجاهدت عالمانه اش را از دست مولای متقیان امیرالمومنین (ع) دریافت نماید.

پایگاه خبری فرهنگی طاووس بهشت فقدان این عالم وارسته را به خانواده ایشان و عموم مردم شهرستان آران و بیدگل تسلیت عرض نموده و برای آن مجاهد نستوه و عالم عامل از درگاه ایزد منان خواستار علو درجات می باشد.

 

 

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی

 

 

 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید