آمار

شما اینجا هستید

تاثیرگذاری انتقال مفاهیـم فرهنگ عاشـورا با زبان" شعـر"

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل گفت: "شعر آئینی" ، تبلور و تجلّی دریافتهای معنوی از واقعه ای است که ریشه در ملکوت دارد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل ، میثم نمکی گفت: انتقال مفاهیم فرهنگ عاشورا با زبان شعر تأثیرگذار است .
میثم نمکی در آئین هفدهمین دوره "سوگواره ادبـی عاشورایی" افزود: شعر آئینی ، تبلور و تجلّی دریافتهای معنوی از واقعه ای است که ریشه در ملکوت دارد. وی افزود: مکتب حسینی ساحتی قدسی و ملکوتی دارد و تصویرسازی تابلو عاشورا با نگاه "شعـر" ، متفاوت و شورانگیزتر است .
وی خاطرنشان کرد: نگاه شاعران عاشورایی برخاسته از یک بینش اعتقادی و توسّل باطنی است . وی با اشاره به شاعران آیینی این شهرستان، معرّفی این شخصیتها را ضروری خواند.
گفتنی است هفدهمین سوگواره ادبی عاشورایی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل و کانون فرهنگی تربیتی شهید عربیان و با حضور شاعران و فرهنگیان و اعضای بسیج فرهنگیان برگزار شد و از برگزیدگان در بخشهای  " آزاد- دانش آموزی- فرهنگیان"  و "مؤلفین کتب اهل بیت(ع)" تقدیر بعمل آمد.

 

انتهای پیام/14

 

 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید