آمار

شما اینجا هستید

اقامه نماز جماعت در بیش از ۹۰ درصد ادارات شهرستان آران و بیدگل

جلسه راهکارهای اقامه نماز در ادارات با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل برگزار گردید.

 

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل ، اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در جلسه راهکارهای اقامه نماز در ادارات این شهرستان اظهار کرد: ادارات شهرستان در مسئله نماز کارنامه خوبی دارند و در بیشتر ادارات نماز به صورت جماعت اقامه می‌شود.

وی افزود: البته صرف خواندن نماز نمی‌تواند هدف باشد، باید از این فرصت برای خودسازی و افزایش سجایای اخلاقی بیش از پیش استفاده شود نه اینکه برای ادای تکلیف و یا رفع تکلیف نماز خوانده شود.

بایبوردی تصریح کرد: وقتی نماز و اثرات آن مشخص می‌شود که باعث شادی و کار درست و اصولی در ادارات شود و ارباب رجوع با اخلاق حسنه کارمندان، گره‌گشایی و همدلی را در کار کارکنان ادارات شاهد باشد.

فرماندار آران و بیدگل گفت: کارمندان باید در نمازهای مغرب و عشا نیز همدوش مردم در نماز جماعت شرکت کنند، چیزی که خیلی مهم است همگام شدن ادارات به خصوص مسئولان شهرستان در اجتماعات و به ویژه در نمازهای جماعات مساجد است تا حضور خود را به عنوان یک عضو فعال اجتماع و همراه مردم نشان دهند.

وی ادامه داد: بهترین مکان اداره باید برای نمازخانه باشد، نه اینکه هر جای اداره که به درد نخور بود برای نماز در نظر گرفته شود؛ احیا و اقامه نماز همت همگانی را می‌طلبد و بنده به عنوان نماینده دولت در شهرستان به همه ادارات پیام داده‌ام که برای اقامه نماز همه نوع همکاری صورت گیرد، ضمن رعایت زمان جهت ضایع نشدن حقوق مردم باید همه گونه مصلحت اندیشی انجام شود تا شاهد تأثیر نماز بر کار کارمندان ادارات باشیم.

بایبوردی تصریح کرد: یکی دیگر از راهکارهای احیای نماز همراه کردن اهل خانه به خصوص نوجوانان برای حضور در مسجد است. باید در این زمینه سرمایه‌گذاری کنیم، نماز جماعت باید برای نوجوان انگیزه ایجاد کند، نوجوان بداند برای چه چیزی و چه کسی نماز می‌خواند و این مسئولیت در مرحله اول با خانواده و سپس آموزش و پرورش است.

 

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید