آمار

شما اینجا هستید

نمایش میدانی "رد پای خدا"

اولین نمایش میدانی بازسازی عملیات و الفجر 2 با عنوان "رد پای خدا" همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان آران و بیدگل اجراشد.

به گزارش حبرنگار طاووس بهشت؛ اولین نمایش میدانی بازسازی عمیات و الفجر 2 با عنوان رد پای خدا به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. این نمایش بر اساس خاطرات رزمنده دفاع مقدس "کریم ابتدایی" که به صورت مشارکتی و همکاری بین دستگاهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناحیه مقاومت بسیج، گروه 840 موشکی نزاجا، شهرداری آران و بیدگل، مجمع رهروان وصال شهرستان آران و بیدگل، شورایاری شهرک مسکونی مهر، پایگاه مقاومت بسیج مهدیه مجتمع مسکونی مهر آران و بیدگل، کانون بسیج هنرمندان، آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) شهرستان آران و بیدگل برگزارشد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل در این باره گفت: در این نمایش نحوه عملیات در منطقه عملیاتی کردستان و به شهادت رساندن رزمندگان اسلام توسط نیروهای عراقی به تصویر کشیده شد و گوشه ای از جانفشانی و ایثار جوانان متعهد و ارزشی نظام را به صحنه نمایش گذاشت.
ضابطی حمایت از هنرمندان ارزشی و نمایش های ارزشی را سرلوحه کارهای فرهنگی هنری دانست و اعلام کرد درصدد هستند تا با برگزاری اولین جشنواره سودای کویر چنین نمایش هایی را در جشنواره از هنرمندان شهرستان شاهد باشیم.
سعید ضابطی ادامه داد: نمایش "ردپای خدا" به نویسندگی آقای مهدی مسیبی و به کارگردانی مجید یونسی و آقایان مجید نظیمی آرانی و رحمت الله کریمشاهی بعنوان مشاورین کارگردان و با تعداد 20بازیگر به مناسبت هفته دفاع مقدس در فضای باز و با روایتگری آقای هادی صباغی برای حاضرین در مراسم اجراشد و نزدیک به 2000نفر از این نمایش استقبال کردند.
سعید ضابطی با اشاره به اینکه یکی از راه های انتقال مفاهیم ارزشی و خاطرات 8 سال دفاع مقدس ابزار هنر بویژه هنر نمایش می باشد که این نمایش با این رویکرد در فضای باز به منظور انتقال به عموم مردم بویژه نسل جوان انجام شد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/ 14

 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید