«بچه های کنار گلزار»

به منظور حفظ، ثبت و انتقال خاطرات شهیدان والامقام، دفتر مستندسازی انقلاب اسلامی و دفاع مقدسِ کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج)؛ از سال 85 اقدام به انجام مصاحبه با خانواده شهدای منطقه عباس آباد آران و بیدگل کرد. آنچه پیش رو دارید ماحصل مصاحبه با خانواده های شهداي محله عباس آباد و بخش کوچکی از عکسهای آنان است.

شهرستان آران و بیدگل نقش ویژه ای در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس داشته است. مردم این شهرستان در دوران انقلاب اسلامی جزء پیشگامان نهضت امام خمینی (ره) بودند و در دوران دفاع مقدس نیز با تقديم 840 شهيد و 33مفقود و بيش از 2000 جانباز و معلول و 83 آزاده سرافراز، افتخار كسب رتبه اول ايثارگری در سطح كشور با توجه به جمعيت را دارا مي باشند.

در این شهر محله اي به نام عباس آباد وجود دارد كه جوانان آن همواره در امور علمی، فرهنگی و هنری زبانزد خاص و عام هستند  . اين جوانان در ايام انقلاب اسلامي و هم در دوران دفاع مقدس و  چه پس از آن جزء جوانان خط شكن در عرصه هاي مختلف فراروي انقلاب اسلامي بوده اند.  38 تن از اين جوانان گوهر وجود خود را در دفاع از کیان اسلام و انقلاب اسلامي تقديم حضرت حق نمودند و به درجه رفيع شهادت نائل شدند . يكي ديگر از خصوصيات بارز اين محله مجاورت آن با گلزار شهداي امامزاده محمد هلال بن علي (ع) مي باشد .  اين گلزار تنها مدفن شهداي شهر نبوده و نيست . بلكه مركزي فرهنگي ، سياسي و اجتماعي براي تقويت جبهه انقلاب اسلامي و محلي براي تجديد قواي نيروهاي انقلابي شهر است . 
در این راستا و به منظور حفظ، ثبت و انتقال خاطرات آن شهیدان والامقام، دفتر مستندسازی انقلاب اسلامی و دفاع مقدسِ کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) ؛ از سال 85 اقدام به انجام مصاحبه با خانواده شهدای محله عباس آباد کرد. این کار با کمترین امکانات و تنها با اخلاص و  همت تعدادی از جوانان شروع شد و ظرف مدت دو سال مصاحبه با 38 خانواده شهید انجام شد . همچنين تاکنون بیش از 50 مصاحبه با رزمندگان انجام شده و گردآوری بیش از  4000 هزار قطعه عکس از خانواده شهدا و رزمندگان به سرانجام رسیده است.

آنچه پیش رو دارید ماحصل مصاحبه با خانواده های شهداي محله عباس آباد و بخش کوچکی از عکسهای آنان است.  

برای تهیه این کتاب می توانید با شماره تماس 09132604652 تماس حاصل فرمایید. 

سال انتشار
-6

افزودن دیدگاه جدید