جشن ریحانه ها

جشن ریحانه ها ویژه دختران به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر به همراه برنامه های شاد و مفرح برگزار شد.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛به بهانه مناسبت دهه کرامت و تجلیل از  روز دختر با عنوان جشن ریحانه ها وارد محل برگزاری این مراسم " ورزشگاه شهدای فرهنگی " شدم. هر کجا چشم کار میکرد حضور پر شور مادران همراه با دختران خود در همه رده های سنی با توجه به نزدیک شدن موعد کنکور و شروع امتحانات در آن  هوای گرم فقط در بیرون محوطه با برپایی غرفه های متنوع دیده میشد.
پس از بازدید از غرفه ها و گپ و گفت با مسئولین غرفه ها وارد محیط داخل اجرای مراسم جشن ریحانه شدم.چیزی که بار دیگر برایم جذاب بود حضور دخترانی محجبه  و چفیه بر دوش در درب ورودی سالن با در دست داشتن پرچم متبرک آقا حضرت ابوالفضل العباس و امام حسین ، هنگام ورود و خروج بودند که شرکت کنندگان در مراسم صورت و دستهای خود را با این پرچم ها متبرک می نمودند و حس و حال خاصی به انسان دست می داد.این دختران از گردان مقاومت بسیج کوثر بودند .
وارد محوطه داخلی مراسم شدم بار دیگر حضور پر شور مادران همیشه همراه و دختران شاد دیده میشد.
پیگیر مسئول اجرایی مراسم جهت آشنایی شدم. توسط یکی از همکارانشان توانستم ایشان را پیدا کنم. با وجود خستگی زیاد در طول یکماه جهت برگزاری این مراسم چهره ای بشاش جهت آشنایی و گپ و گفت ویژه مراسم از بنده استقبال نمودند.
ایشان سرکار خانم مسکینی"مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان آران و بیدگل " بعنوان مدیر اجرایی این مراسم بودند.با توجه به صحبت های ایشان  این مراسم نزدیک به ۲۰ سال هست که در فضاهای مختلف برگزار گردیده و همچنان پر شور ادامه دارد . هرسال این مراسم به شکل حوزه ای و جداگانه بوده  ولی امسال با توجه به هم افزایی و کم کردن هزینه ها و اینکه هدف ،تکریم روز دختر هست تصمیم گرفتیم ، سه حوزه مقاومت بسیج  کوثر" مسئول خانم ارباب" ، حوزه مقاومت حضرت زهرا " خانم تقدیری " و حوزه مقاومت بسیج شهید مطهری " مسئول بسیج دانش آموزی سرکار خانم قانعی " با همکاری یکدیگر این مراسم را برگزار کنیم که
که مدیریت محوطه بیرون از مراسم شامل غرفه ها و ... توسط حوزه کوثر و حضرت زهرا انجام گرفت و سرکار خانم قانعی ، و"  مسکینی " بعنوان مدیر اصلی اجرایی، مراسم داخل را به عهده داشتند .  هدف از برگزاری این مراسم را دورهمی دختران در یک روز تعطیلی فارغ از مدرسه ، گپ و گفت با دوستان خود و اجرای برنامه های شاد توسط جناب آقای موسوی" عمو روحانی و میهمان ویژه این برنامه با هماهنگی آموزش و پرورش از شهر قم بودند که با سه مقطع ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان برنامه هایی اجرا نمودند.
از دیگر برنامه های مراسم، مسابقه با حضور مادران ، اجرای نماهنگ های زیبای دخترانه با هم خوانی دختران و تقدیر از دختران فعال فرهنگی در  طرحی با عنوان " طرح بهنام محمدی "  که در مسجد و مدرسه و محله خود با اجرای برنامه های فرهنگی متنوع  چون ختم قرآن ، عکس از سفره های افطاری و سحری ، مسابقات ماه رمضان و حضور هرچه بیشتر آنها صورت می گرفت تقدیر شد.
تقدیر از دختر شهید میثم عبداله زاده و در پایان مراسم به ۱۱۰ از شرکت کنندگان در مراسم به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

خبرنگار:الهه عمو صادقی

انتهی پیام/محدثه سادات شمسی،محمد رضا رحمتی آرانی

 

جشن ریحانه ها

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛جشن ریحانه ها ویژه دختران به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر به همراه برنامه های شاد و مفرح برگزار شد.

این مراسم شامل غرفه های فرهنگی ، کافه صورتی،غرفه گوهری که تو باشی،غرفه آموزشی بستن انواع مدل های شال و روسری،غرفه عکاسی بود./عکس: سید مجتبی هنرمند

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ آخرین تغییر
شنبه, خرداد 6, 1402 - 11:05
کد خبر: 9333

https://tavoosebehesht.ir/node/9333

افزودن دیدگاه جدید