پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به «پنجمین جشنواره تئاتر دفاع مقدس» شهرستان آران و بیدگل

علی تمنایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در پیامی به پنجمین جشنواره تئاتر دفاع مقدس شهرستان آران و بیدگل، تئاتر دفاع مقدس را حکایت‌گر دلدادگی، ایثار و پایمردی فرزندان رشید ایران عزیز در هشت فصل عشق، جهاد و مقاومت عنوان کرد.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ در پیام علی تمنایی به «پنجمین جشنواره تئاتر دفاع مقدس شهرستان آران و بیدگل» آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اِنَّ اللّه یُدافِعُ عَنِ الّذینَ آمنوا

فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت گنجینه ی ارزشمندی است که به برکت  انقلاب اسلامی فراهم آمد و در هشت سال، حماسه عشق و عرفان دفاع مقدس تجلی یافت و تا ظهور موعود، مشعل هدایت بشریت کمال‌جو و الهام‌بخش حق‌جویان، آزادمردان و عدالت‌خواهان عالم خواهد بود.

فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در آستانه هفته بزرگداشت دفاع مقدس فرمودند: «همان جوری که شما خودتان در حادثه بودید، قضایا را می‌دانید ما باید کاری کنیم تا نسل امروز آن حادثه (دفاع مقدس) را همین جور بشناسد و ببیند و بداند؛ این آن توقّعی است که بنده از خودم و از دیگران در این زمینه دارم» مؤید این مهم است.

بی شک از بین همه ی شاخه های هنر، هنر تئاتر به جهت زنده بودن و رو در روریی بی واسطه با مخاطب از انسانی ترین و مردمی ترین هنرها و یکی از اصیل‌ترین هنرهای ما برای انتقال مفاهیم و ارزش‌ها ست، اگر این هنر متعالی با فرهنگ غنی ما که سرشار از آموزه های انسانی و معرفتی است در آمیزد و از سوی دیگر مزین شود به مضامین ایثار و شهادت که خصیصه ی دینی، انقلابی و ملی ماست، بی شک مقبولیت مؤثر و بیشتری را خواهند داشت.

تئاتر دفاع مقدس حکایت‌گر دلدادگی، ایثار و پایمردی فرزندان رشید ایران عزیز در هشت فصل عشق، جهاد و مقاومت می باشد؛ مردان و زنان وارسته‌ای که رسالت خویش را در نثار جان عزیزشان دیدند و برای پایایی و مانایی میهن، ملت، ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی و تحقق فرمان الهی حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) آسمانی شدند.

بر این اساس، امروز روز به میدان آمدن تمام قد هنر و هنرمندان متعهد و بصیر است، روزی است که  با تداوم دفاع مقدس در گام دوم انقلاب اسلامی به دست هنرمندان متعهد، فصل جدیدی رقم بزنند و با بهره‌گیری از روش‌ها و ابزارهای نوین و جذاب، این فرهنگ بالنده و زاینده را به نسل جوان امروز و نسل‌های آینده منتقل و کید دشمنان را به خودشان برگردانند.

برگزاری پنجمین جشنواره تئاتر دفاع مقدس  در شهرستان آران و بیدگل  و مقارن با سوم خرداد،گرامیداشت فتح خرمشهر ،را به فال نیک گرفته و ضمن تشکر و تقدیر از تمام شرکت کنندگان و برگزار کنندگان این جشنواره، از خداوند متعال توفیق هرچه بیشتر در خدمت به فرهنگ شهادت و ایثار و حرکت در مسیر تحقق آرمان‌های امام خمینی(ره) و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) را برای همگان مسئلت دارم

انتهای پیام/محدثه سادات شمسی،محمدرضا رحمتی آرانی

                                                          

تاریخ آخرین تغییر
یکشنبه, خرداد 7, 1402 - 11:08
کد خبر: 9339

https://tavoosebehesht.ir/node/9339

افزودن دیدگاه جدید