آمار

شما اینجا هستید

برپایی نمایشگاه فرش ماشینی ایران در خارج از پایتخت اصلی آن شهرستان آران و بیدگل

شهرستان آران و بیدگل پایتخت و قطب تولید فرش ماشینی ایران و دومین قطب تولید فرش ماشینی جهان

برپایی نمایشگاه فرش ماشینی ایران در خارج از پایتخت اصلی آن شهرستان آران و بیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به فعالیت ۵۱۰ کارخانه فرش ماشینی دارای مجوز بهره برداری در این شهرستان گفت: بیش از ۵۰ متر مربع فرش ماشینی کشور در شهرک های صنعتی شهرستان آران و بیدگل تولید می شود که سالانه تعداد قابل توجهی از این واحدهای صنعتی به عنوان صادرکنندگان نمونه استانی و ملی معرفی می شوند.

وی تولید سالانه ۵۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در این شهرستان را  نشان از ظرفیت و پتانسیل بالای این منطقه در اشتغال، رونق تولید، کسب ‌وکار و درآمد پایدار ذکر کرد.

دکتر بایبوردی اضافه کرد: شهرستان آران و بیدگل به عنوان قطب تولید فرش ماشینی در کشور، این شهرستان را در رتبه نخست تولید فرش کشور و رتبه دوم جهان قرار داده و کشورهای همسایه و اروپایی از جمله بازارهای هدف صادرات این محصول هستند.

وی تاکید کرد: ارتباط دانشگاه با صنعت فرش ماشینی و دیگر بخش های صنعتی و اقتصادی شهرستان آران و بیدگل ضرورتی گریز ناپذیراست.

حال این موضوع مطرح و بر همگان مبرهن است که شهرستان آران و بیدگل پایتخت فرش ماشینی ایران و دومین تولید کننده فرش ماشینی در جهان هست و کثرت شرکت های فرش در شهرک های صنعتی این شهرستان و حجم بالای تولید و صادرات فرش در این شهرک ها، این سوال پیش می آید که چرا نمایشگاه فرش در کاشان برگزار شده است و هیچ خبری از برگزاری این نمایشگاه در پایتخت اصلی خود یعنی آران و بیدگل نیست؟

چه فرد یا افرادی از این برندسازی بهره میبرند؟
چرا حاصل زحمات شبانه روزی مردم آران و بیدگل باید بنام شهر دیگری سند بخورد؟
سهم آران و بیدگل از این نمایشگاه چیست؟
آیا سود حاصل از ورود و خروج گردشگری تجاری از صنعت و تجارتی که حاصل زحمات فرزندان و جوانان آران و بیدگل است باید در خارج از این شهر و به مردم شهرستان دیگری اختصاص داده شود؟
 چرا نام آران و بیدگل از روز افتتاح نمایشگاه در سایه نام کاشان و ذیل نام کاشان آورده شد؟
آیا بعد از گذشت بیش از ۲۳ سال از شهرستان شدن آران و بیدگل همچنان باید زیر پرچم شهرستان مجاور خود باشد؟
چرا همچنان پتانسیل های فراوان این خطه بزرگ کویری نادیده گرفته میشود؟
آیا با توجه به آنکه شهرستان آران و بیدگل نیز دارای باغستان های گل محمدی است شایسته است جشنواره گل و گلاب در این شهرستان و با محوریت آران و بیدگل برگزار شود؟
و هزاران سوال دیگر......

از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرمانداری و مسئولین حوزه فرش شهرستان آران و بیدگل درخواست پیگیری و پاسخگویی داریم؟!

انتهای پیام/12

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید