آمار

شما اینجا هستید

صادرات افزون بر ۲۰۷ میلیون دلار کالای غیرنفتی از آران و بیدگل

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل گفت: ۲۰۷ میلیون و ۱۳۲ هزار دلار کالای غیرنفتی در سال ۱۳۹۹ از این شهرستان به مقصد کشورهای دیگر صادر شده است.

صادرات افزون بر ۲۰۷ میلیون دلار کالای غیرنفتی از آران و بیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از ایرنا؛ امیر عباس شاکری روز سه‌شنبه با بیان اینکه میزان صادرات کالا در سال ۱۳۹۸ نزدیک به ۲۰۵ میلیون دلار بوده است، افزود: میزان صادرات در سال ۱۳۹۹ نزدیک یک درصد افزایش نسبت به سال پیش از آن داشته که ادامه شیوع کرونا در این سال در افزایش اندک میزان صادرات تاثیر زیادی داشته است.

وی با بیان اینکه وزن کالاهای صادراتی در سال ۹۹ نزدیک به ۳۸۷ هزار تن بود، ادامه داد: سهم میلگرد از میزان صادرات صادرات ۸۰ درصد، فرش ماشینی ۱۷ درصد و سایر کالاها نزدیک سه درصد بوده است.

به گفته وی، بیشترین محصولات فولادی و فرش ماشینی آران و بیدگل به مقصد کشورهایی از جمله چین، جمهوری آذربایجان، افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، عراق، قطر و گرجستان صادر شده است.

این مسوول با اشاره به فعالیت ۷۰۰ کارخانه فرش ماشینی دارای مجوز بهره‌برداری در آران‌وبیدگل یادآور شد: افزون بر ۵۰ درصد فرش ماشینی کشور در این شهرستان تولید می‌شود که این مهم آران و بیدگل را به قطب تولید این کالا در ایران و حتی جهان پس از شهر افزون بر ۲ میلیون نفری غازی آنتپ ترکیه تبدیل کرده بود.

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آران‌ و بیدگل اظهار داشت: این شهرستان با وجود تحریم‌های ظالمانه، کمترین میزان تعطیلی واحدهای صنعتی در کشور را دارد و نرخ بیکاری در آن نزدیک به پنج درصد است.

وی با اشاره به لزوم حمایت جدی دولت از صنعت فرش ماشینی در حوزه‌های تامین ارز، واردات مواد اولیه و صادرات محصول تصریح کرد: برای گذر از اقتصاد تک محصولی در آران و بیدگل، توسعه گردشگری، راه‌اندازی و ایجاد طرح‌های زودبازده اقتصادی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات ضروری است.

اسماعیل بایبوردی فرماندار آران و بیدگل نهم آذر ۹۹ به ایرنا گفته بود: نزدیک به ۹۰۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی با وزن تقریبی حدود ۸۰۰ میلیون کیلوگرم از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون به سایر کشورها صادر شده است که از جایگاه ویژه این شهرستان در اقتصاد کشور حکایت دارد.

افزون بر ۸۰۰ واحد تولیدی در شهرستان آران و بیدگل فعال است که بیشتر آنها در زمینه فرش ماشینی و صنایع وابسته فعالیت می‌کنند.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید