کارشناس حوزه ی صنعت فرش ماشینی کشور؛

صنعت فر‌ش ماشینی آران و بیدگل، معرف فرهنگ والای این شهرستان است

کارشناس حوزه ی صنعت فرش ماشینی کشور گفت: صنعت فرش ماشینی آران و بیدگل، معرف فرهنگ والای این شهرستان است.

<p>به گزارش خبرنگار <strong>طاووس بهشت</strong>،<strong> مهندس عباس بهادری</strong>، کارشناس حوزه ی صنعت فرش ماشینی کشور، روز گذشته، در سخنانی تاکید کرد: صنعت فرش آران و بیدگل، معرف فرهنگ والا و ارزشمند این شهرستان است.<br /><br /><br /> وی اظهار داشت: از گذشته های دور تا به حال، فرهنگ و هنر مردم این سرزمین، با فرش عجین شده است و این هنر، هنری سرشار از زیبایی، خلاقیت، شور و عشق است.<br /><br /> مهندس بهادری گفت: فرش ماشینی آران و بیدگل، با کیفیتی دستبافت گونه، در تمام جهان خودنمایی می کند.<br /></p>
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، مهندس عباس بهادری، کارشناس حوزه ی صنعت فرش ماشینی کشور، روز گذشته، در سخنانی تاکید کرد: صنعت فرش آران و بیدگل، معرف فرهنگ والا و ارزشمند این شهرستان است.


وی اظهار داشت: از گذشته های دور تا به حال، فرهنگ و هنر مردم این سرزمین، با فرش عجین شده است و این هنر، هنری سرشار از زیبایی، خلاقیت، شور و عشق است.

مهندس بهادری گفت: فرش ماشینی آران و بیدگل، با کیفیتی دستبافت گونه، در تمام جهان خودنمایی می کند.

این کارآفرین نمونه ی کشوری تصریح کرد: در میان ده ها شهر تولید کننده ی فرش ماشینی، در سراسر ایران، کم تر کسی است که نام شهرستان آران و بیدگل را به عنوان قطب صنعت فرش ماشینی کشور، نشنیده باشد.


وی گفت: شهرک صنعتی آران و بیدگل، با دارا بودن بخش خصوصی توانمند و با به کارگیری علم و تجربه، در زمینه ی تولید انواع فرش های 500 ، 700، 1000 ، 1200 و 1500 شانه و تولید انواع فرش های وینتیج، گبه، گلیم و بهره برداری از جدیدترین صنایع و تجهیزات وابسته، پیشتاز کشور در صنعت فرش ماشینی است.

بهادری ادامه داد: ویژگی بارز دو شهرک صنعتی شهرستان اینکه، هر فردی، از هر کجای دنیا، با هر سلیقه و توان مالی، به راحتی می تواند فرش مورد نیاز خود را از این شهرک تهیه نماید.

این فعال عرصه ی صنعت نساجی افزود: از بهترین و دلنوازترین فرش های تولیدی در شهرک صنعتی آران و بیدگل، می توان به فرش ابریشم، که در نوع خود بی نظیر است، اشاره نمود.


مهندس بهادری تاکید کرد: فرش ابریشم، فرشی است که در بافت آن، از الیاف ابریشم، استفاده شده است.


وی خاطر نشان ساخت: نخ ابریشم ، نخی بسیار براق و زیباست و به همین دلیل، طرفداران بسیار زیادی، در سراسر جهان دارد.

این کارافرین برتر صنعت فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل گفت: ماده ی اصلی نخ ابریشم، پروتئین است.

وی در ادامه افزود: این نخ، از استحکام فوق العاده ای برخوردار است و به دلیل درخشندگی و صیقلی بودن کرک ها، بسیار مورد توجه می باشد.

مهندس بهادری با اشاره به قدمت و تاریخچه نخ ابریشم در ایران گفت: حتی در قرون قبل از میلاد حضرت مسیح (ع) نیز، از این الیاف، در بافت لباس درباریان و شاهزادگان استفاده می شد و در قرون اسلامی به ویژه عصر صفوی، به دلیل رونق جاده ی ابریشم، انواع فرش های دستبافت ابریشم، رونق زیادی داشت.


وی ادامه داد: فرش های ابریشم، بسیار نرم و لطیف است و درخشش آن را در هیچ کدام از انواع فرش های اکریلیک و پلی استر نمی توان دید.

بهادری گفت: این فرش، دارای نقشه های بسیار زیبا، شکیل، سنتی و اصیل است و از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار می باشد.


این کارشناس فرش تاکید کرد: بافت فرش ابریشم، بسیار ریز و شبیه فرش دستبافت می باشد؛ به همین دلیل، تشخیص آن از فرش دستبافت، بسیار دشوار است.


مهندس عباس بهادری در پایان گفت: به دلیل گران بودن مواد اولیه، هزینه تمام شده ی فرش ابریشم نسبت به سایر فرش های ماشینی چندین برابر می باشد که این امر، در قیمت نهایی این محصول، تاثیر بسیار زیادی دارد.

تاریخ آخرین تغییر
یکشنبه, آبان 2, 1400 - 15:48
کد خبر: 8735

https://tavoosebehesht.ir/node/8735

افزودن دیدگاه جدید