بزرگ ترین سفره حضرت رقیه(س) در آران و بیدگل گسترانده شد

پویشی بین المللی، با حضور جمعی از مادران و نونهالان دختر ۳ تا ۷ ساله، بزرگ ترین سفره حضرت رقیه(س)، به نیت تعجیل در فرج امام زمان(عج)، در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) برپا شد.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛پویشی بین المللی، با حضور جمعی از مادران و نونهالان دختر ۳ تا ۷ ساله، بزرگ ترین سفره حضرت رقیه(س)، به نیت تعجیل در فرج امام زمان(عج)، در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) برپا شد.

این مراسم با قرائت قرآن آغاز گردید. در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی شریفیان، به سخنرانی پیرامون شخصیت والای دردانه ی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پرداختند.

همچنین، آقای محمد عرفانیان، از ذاکرین اهل‌ بیت عصمت و طهارت(ع)، در سوگ شهادت حضرت رقیه(س) مدیحه سرایی کردند.

دکلمه خوانی و اجرای سرود توسط نونهالان دختر و اجرای نماهنگ حضرت رقیه توسط آقای محمد هلال حاجی حسینی، از بخش های دیگر این مراسم معنوی بود.

در پایان این مراسم، به تمام دختران ۳ تا ۷ سال، هدیه متبرک حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) اهدا شد.

شایان ذکر است؛ سفره نمادین حضرت رقیه(س)، برای نخستین بار در جوار بارگاه منور حضرت معصومه(س)، در سال ۱۳۹۲ و در شهر قم برپا شد و امسال نیز، این آیین معنوی، در بسیاری از نقاط ایران و جهان، از جمله نجف، کربلا، مشهد مقدس، قم، سوریه و کشورهایی همچون پاکستان، عراق، کانادا، کویت، آمریکا، پاکستان، هند و افغانستان اجرا شد.

خبرنگار:منیره ملکیان

انتهای پیام/ محدثه سادات شمسی - محمد رضا رحمتی آرانی

 

بزرگ ترین سفره حضرت رقیه(س) در آران و بیدگل گسترانده شد

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ پویشی بین المللی، با حضور جمعی از مادران و نونهالان دختر ۳ تا ۷ ساله، بزرگ ترین سفره حضرت رقیه(س)، به نیت تعجیل در فرج امام زمان(عج)، در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) برپا شد./عکس:ستاره برزنونی

 

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ آخرین تغییر
یکشنبه, شهریور 5, 1402 - 11:44
کد خبر: 9517

https://tavoosebehesht.ir/node/9517

افزودن دیدگاه جدید