حضرت علی(ع)مصداق کامل یک بسیجی فداکار بود

مراسم بزرگداشت هفته ی بسیج که به همت معاونت خواهران کانون فرهنگی هنری امام زمان(عج) و خادمیاران رضوی، در سالن اجتماعات مسجد امام زمان(عج) عباس آباد برگزار شد.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛مراسم بزرگداشت هفته ی بسیج که به همت معاونت خواهران کانون فرهنگی- هنری امام زمان(عج) و خادمیاران رضوی، در سالن اجتماعات مسجد امام زمان(عج) عباس آباد برگزار شد، خانم ملیحه آقائی زاده در سخنانی تصریح کرد: امیر المومنین علی(ع)، مصداق کامل يک بسيجی فداکار بود که تمام هستی اش را در راه اسلام فدا کرد.

 وی با اشاره به سخنان فقیه بزرگ مذهب شیعه، سید بن طاووس، درباره ی خوابیدن حضرت علی(ع) در بستر پیامبر(ص) در لیله المبیت گفت: ایثار امام علی(ع) از تسلیم اسماعیل برتر بود؛ چرا که اسماعیل آماده بود تا به دست پدرش ذبح شود؛ اما امام علی(ع) خود را برای کشته‌شدن به دست دشمنانش آماده کرده بود.
این کارشناس مذهبی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: امروزه تفکر بسیجی به تمام مستضعفین جهان تسری یافته است و مخاطب امام(ره)، در واقع همه‌ انسان‌هایی هستند که هر کدام به  شکلی، به استضعاف درآمده‌ اند.

وی با اشاره به حوادث اخیر فلسطین گفت: امسال در شرایطی وارد هفته بسیج شدیم که در گوشه‌ای از دنیا مردم مظلوم غزه، در حال احقاق حقوق و آزاد کردن سرزمین‌های خود هستند.

خانم ملیحه آقائی زاده در پایان گفت: مردم فلسطین در عملیات طوفان الاقصی ضربه ی سنگینی را به رژیم منحوس صهیونیستی تحمیل کردند، اما امریکایی‌ها با امکانات خود به کمک صهیونیست‌ها آمده و  تعداد زیادی از فلسطینیان را به شهادت رساندند.

 شایان ذکر است؛ پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، اجرای سرود دختران نونهال بنات المهدی، اجرای مسابقه ای شاد و مفرح و دکلمه خوانی از بخش های دیگر این مراسم بود.

خبرنگار: منیره ملکیان آرانی

انتهای پیام/ محدثه سادات شمسی - محمد رضا رحمتی آرانی

حضرت علی(ع)مصداق کامل یک بسیجی فداکار بود

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛مراسم بزرگداشت هفته ی بسیج که به همت معاونت خواهران کانون فرهنگی هنری امام زمان(عج) و خادمیاران رضوی، در سالن اجتماعات مسجد امام زمان(عج) عباس آباد برگزار شد./عکس:رقیه قدیریان

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ آخرین تغییر
سه شنبه, آذر 7, 1402 - 15:35
کد خبر: 9638

https://tavoosebehesht.ir/node/9638

افزودن دیدگاه جدید