آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان آران و بیدگل

آیین تکریم محسن تاج‌افروز و معارفه امیرحسین رزاقی رئیس دادگستری شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم محسن تاج‌افروز و معارفه امیرحسین رزاقی رئیس دادگستری این شهرستان گفت: عدالت‌گستری از مولفه‌های اصلی تحقق حکمرانی خوب، مطلوب و جهادی محسوب می‌شود ولازمه حکمرانی خوب در جامعه اسلامی، رساندن حق به حق‌دار است.

وی ماموریت اصلی دستگاه‌های قضایی را رساندن حق به حق‌داران عنوان کرد و افزود: نقش قوه قضاییه و دادگستری‌ها در توسعه و پیشرفت کشور نیز بسیار مهم بوده و است.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: نقش قوه قضاییه و دادگستری‌ها در حفظ و احقاق حقوق مردم، اجرای عدالت و توسعه و ترویج آن، توسعه و گسترش آزادی‌های مشروع و حل و فصل دعاوی مهم ارزیابی می‌شود.

وی افزود: صیانت از حاکمیت، صیانت از جان و ناموس و مال مردم، صیانت از منافع ملی، صیانت از ارزشهای ملی و بسترسازی برای توسعه پایدار ایران عزیز از ماموریت‌های مهم قوه دستگاه قضا است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد: دستگاه قضا به خوبی می‌داند که حمایت از فعالان اقتصادی و توسعه کسب و کارها و حمایت از سرمایه‌گذاران، بهبود فضاهای کسب و کار و استقرار نظم عمومی و امنیت، زمینه‌های پیشرفت و توسعه کشور را فراهم می‌کند.

 

 

وی عملیاتی شدن «شعار مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر دشمنان ملت ایران» را ایجاد اشتغال و کسب و کار، تولید ثروت و توزیع عادلانه ثروت و همچنین تولید منزلت برای عموم مردم ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: قوه قضاییه و دادگستری‌ها هم در استمرار تولید و اشتغال‌، تولید ثروت و منزلت عمومی مردم نقش غیرمستقیمی دارند.

دکتر بایبوردی تصریح کرد: قضات دادگاه‌ها با اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه مردم، نقش مهمی در تولید  منزلت و شخصیت مردم از یکطرف و افزایش رضایتمندی شهروندان از طرف دیگر ایفا می‌کنند.

وی در ادامه به نقش مهم قوه قضاییه و دادگستری‌ها در پیشگیری از بزهکاری‌ها، ناهنجاری‌ها، انحرافات و آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: تحقق حقوق شهروندی، پیشگیری از پیدایش فساد، پیشگیری از ایجاد شکاف اجتماعی و تقویت روابط بین مردم و دولت توسط دستگاه قضا مهم تلقی می‌شود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: قوه قضاییه و دادگستری‌ها به طور عام و فردی که به عنوان قاضی و یا کارمند  در دستگاه قضا کار می‌کند، باید بداند و البته که می‌داند قضاوت فقط یک جایگاه یا یک عنوان صرف نیست بلکه جایگاهی برای انجام کارهای تخصصی، حرفه‌ای و کارشناسی است.

وی تصریح کرد: قوه قضاییه و دادگستری‌ها می‌دانند که صندلی قضاوت، صندلی کام‌جویی از عنوان و جایگاه و مسئولیت نیست، بلکه بالعکس صندلی دوندگی برای ملت و رساندن حق به حق‌دار و توسعه عدالت است.

دکتر بایبوردی به نقش مهم اعتمادسازی و بازآفرینی اعتماد توسط قضات و کارکنان دادگستری اشاره کرد و گفت: نقش قوه قضاییه و قضات دادگاه‌ها فرصت‌سازی برای پیشرفت، اعتمادسازی، دادیاری و توسعه‌سازی است نه فرصت‌سوزی، اعتمادسوزی، دادسوزی و توسعه‌سوزی.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در پایان این آیین که با حضور رئیس کل دادگستری استان اصفهان، امام جمعه آران و بیدگل، اعضای شورای تامین، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از قضات و کارکنان دادگستری‌ این شهرستان برگزار شد، با اهدای لوحی از خدمات چندین ساله محسن تاج‌افروز تقدیر کرد.

گفتنی است در این آیین ، امیرحسین رزاقی به عنوان رئیس دادگستری شهرستان آران و بیدگل معرفی شد.

افزودن دیدگاه جدید