پخش ویژه‌برنامه تلویزیونی «دارالشهدا» از شبکه اصفهان

همزمان با ۴ دی ماه روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل، ویژه‌برنامه «دارالشهدا» که با نقش نیروهای خط شکن گردان امام محمد باقر (ع) در عملیات های کربلای ۴ و ۵ ‌ به مناسبت روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل تولید شده است با اجرای مجید نظیمی آرانی از شبکه اصفهان پخش می شود.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ ویژه برنامه تلویزیونی ترکیبی و گفتگو محور «دارالشهدا» دوشنبه، ۶ دی ماه حوالی ساعت ۲۲ میزبان دکتر علی اکبر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل، حسن کشایی پژوهشگر و محقق حوزه دفاع مقدس ، حاج اکبر احسن زاده فرمانده گردان امام محمد باقر(ع) و حاج حسن هارونی شاعر و مداح اهل بیت است.

ویژه برنامه «دارالشهدا» به تهیه کنندگی محمدرضا رحمتی و کارگردانی مهدی دشتبان زاده در مجموعه رسانه ای طاووس بهشت با حمایت ستاد بزرگداشت4 دی روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل تولید شده است و سعی دارد تا با روایتی متفاوت از ایثار و جانفشانی نیروهای خط شکن گردان امام محمد باقر (ع) در دوران دفاع مقدس به نقش آنها در جبهه‌ها بپردازد.

این ویژه برنامه در یک قسمت ۴۱ دقیقه‌ای با ساختار گفتگو و نمایش به موضوعاتی همچون پشتیبانی دفاع مقدس در بخش‌های سازمانی، ستادی و مردمی می‌پردازد.

گفتنی است چهارم دی ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان به عنوان روز حماسه و ایثار آران و بیدگل نامگذاری شده است. در این روز که عملیات کربلای ۴ آغاز شد و رزمندگان گردان امام محمد باقر(ع) شهرستان آران و بیدگل به عنوان خط‌ شکن در آن حضور داشتند، ۳۸ رزمنده از جمله سردار شهید علی محمد اربابی قائم مقام لشکر ۸ نجف و سردار شهید حجت‌الاسلام جواد قاسم پور جانشین گردان امام محمدباقر(ع) به شهادت رسیدند.

در این ایام در مجموع عملیات های چهار و پنج، بیش از ۱۵۰ رزمنده دفاع مقدس از شهرستان آران و بیدگل به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

شهرستان آران و بیدگل با تقدیم ۸۴۲ شهید، ۱۳۵۱ جانباز معزز ، ۶۴ آزاده سرافراز و ۵ هزار رزمنده، رتبه نخست ایثار و شهادت را در سطح کشور به نسبت جمعیت به خود اختصاص داده و به عنوان دارالشهدا لقب گرفته است.

افزودن دیدگاه جدید