به مناسبت روز ایثار و حماسه شهرستان آران و بیدگل؛

برای دومین سال پیاپی ویژه‌برنامه تلویزیونی «دارالشهدا» از شبکه اصفهان پخش می شود

همزمان با ۴ دی ماه روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل، ویژه‌برنامه «دارالشهدا» که با نقش نیروهای خط شکن گردان امام محمد باقر (ع) در عملیات های کربلای ۴ و ۵ ‌ به مناسبت روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل تولید شده و از شبکه اصفهان پخش می شود.

همزمان با ۴ دی ماه روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل، ویژه‌برنامه «دارالشهدا» که با نقش نیروهای خط شکن گردان امام محمد باقر (ع) در عملیات های کربلای ۴ و ۵ ‌ به مناسبت روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل تولید شده و از شبکه اصفهان پخش می شود.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ ویژه برنامه تلویزیونی «دارالشهدا» برای دومین سال متوالی تولید شد. دارالشهدا در فصل جدیدش برنامه ای مختص نوجوانان است که از دریچه و زاویه جدیدی به مسائل و وقایع موضوع ایثار و شهادت می پردازد. یکی از ویژگی‌های این برنامه نوع مواجهه‌ای است که بین میهمان و نوجوان‌های حاضر در استودیو وجود دارد. آنها با گپ‌های خودمانی و طرح پرسش‌هایی که در ذهن‌شان پس از صحبت‌های میهمان ایجاد می‌شود. نکته مهم دیگر حضور افرادی است که به‌عنوان میهمان در این برنامه حضور پیدا کرده و از خاطرات و زندگی و تلاشی که طول دوران دفاع مقدس انجام داده‌اند، سخن می‌گویند. شاید همین مساله باعث شده سخنان آنها از حالت شعارگونه و نصیحت خارج شود و تاثیرگذار باشد. در «دارالشهدا» نوجوان با یک رزمنده موفق و دوست داشتنی روبه‌رو می‌شود که ، به یک فرد موفق تبدیل شده است. ویژه برنامه «دارالشهدا» به تهیه کنندگی محمدرضا رحمتی و کارگردانی مهدی دشتبان زاده در مجموعه رسانه ای طاووس بهشت با حمایت ستاد بزرگداشت4 دی روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل تولید شده است و سعی دارد تا با روایتی متفاوت از ایثار و جانفشانی نیروهای خط شکن گردان امام محمد باقر (ع) در دوران دفاع مقدس به نقش آنها در جبهه‌ها بپردازد. این ویژه برنامه در دو قسمت با موضوع دفاع مقدس و به شیوه استندآپ تهیه شده است. میهمانان این برنامه استاد حسن کشایی و استاد محمد عصاری هستند. گفتنی است چهارم دی ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان به عنوان روز حماسه و ایثار آران و بیدگل نامگذاری شده است. در این روز که عملیات کربلای ۴ آغاز شد و رزمندگان گردان امام محمد باقر(ع) شهرستان آران و بیدگل به عنوان خط‌ شکن در آن حضور داشتند، ۳۸ رزمنده از جمله سردار شهید علی محمد اربابی قائم مقام لشکر ۸ نجف و سردار شهید حجت‌الاسلام جواد قاسم پور جانشین گردان امام محمدباقر(ع) به شهادت رسیدند. در این ایام در مجموع عملیات های چهار و پنج، بیش از 120 رزمنده دفاع مقدس از شهرستان آران و بیدگل به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

برچسب‌ها

تاریخ آخرین تغییر
دوشنبه, دی 19, 1401 - 15:15
کد خبر: 8877

https://tavoosebehesht.ir/node/8877

افزودن دیدگاه جدید