درها را به روی نوجوانان باز کنید!

آیا امروز که حوزه امیر المومنین (ع) آران و بیدگل پیشرفته تر،بزرگتر و توانمند تر است برنامه ای برای تابستان نوجوانان تدارک دیده است؟
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛باور کردنی نبود اما اتفاق افتاده بود.حوزه علمیه امیرالمؤمنین آران و بیدگل پر از بچه های قد و نیم قد از محله های مختلف شهر  شده بود و طلبه های جوان و فاضل، هرکدامشان در حجره ای با سی،چهل نوجوانان بازیگوش مشغول برگزاری کلاس  تابستانی بودند. یکی داستان انبیاء می گفت. یکی روخوانی قرآن آموزش می داد .دیگری وضو و احکام یاد می داد . یکی هم بود که کتاب و نوار سخنرانی قرض می داد. شیخ حبیب هم که آشپز مدرسه علمیه بود با روی خوش کنار حوض مدرسه برای بچه ها قصه می گفت.  
این حکایت مال سال ۱۳۷۳ است.  طلبه های با استعداد و دغدغه مند آن روز الان هرکدامشان استاد حوزه و دانشگاه ، قاضی، مدیر و ... شدند و نسلی که در آن سال‌ها در کلاس های تابستانی حوزه شرکت می‌کرد نیز الان قريب به اتفاقشان از  مدیران و فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر و کشور شدند. جالب تر اینکه  در آن سال ها اقبال به حوزه و طلبه شدن در میان نوجوانان شهر بسیار افزایش یافت .
همه چیز به یک تصمیم بزرگ وابسته بود که مدیر آن سال های حوزه گرفته بود.درها را به روی  نوجوانان باز کنید. آن روز این تحول بزرگ منشاء خیرات بزرگ برای شهر شد.
آیا امروز که حوزه امیر المومنین (ع) آران و بیدگل  پیشرفته تر،بزرگتر و توانمند تر است برنامه ای برای تابستان نوجوانان تدارک دیده است؟


خبرنگار:تحریریه طاووس بهشت

انتهای پیام/محدثه سادات شمسی،فاطمه بی خوابی آرانی

تاریخ آخرین تغییر
چهارشنبه, اردیبهشت 27, 1402 - 15:22
کد خبر: 9291

https://tavoosebehesht.ir/node/9291

افزودن دیدگاه جدید