کار فرهنگی برای کودکان و نوجوانان دستور پیامبر(ص) است

امام جمعه کاشان گفت: هر روز خودم را مخاطب کلام پیامبر (ص) می دانم و در مدارس، مهد کودک، پیش دبستانی و دبیرستانها حاضر می شوم و این را مغایر با شأن و جایگاه نمایندگی ولی فقیه نمی دانم بلکه آن را مطابق با سخن و دستور پیامبر (ص) می دانم که می فرماید، سراغ بچه ها بروید.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ حجت الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی شب گذشته در دیدار با اعضای کانون قرآن و عترت سردار دل ها، ضمن قدردانی از تلاش های آنان اظهار کرد: هر جا که قرآن و عترت محور باشد مورد تائید است، زیرا سفارش پیامبر (ص) ( إِنِّی تَارِکٌ فِیکُمُ الثَّقَلَیْنِ کِتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِی) است.

وی، شروع کار با کودک را از فعالیت های اساسی و دستور پیامبر (ص) دانست و ابراز داشت: هر روز خودم را مخاطب کلام پیامبر (ص) می دانم و در مدارس، مهد کودک، پیش دبستانی و دبیرستانها حاضر می شوم و این را مغایر با شأن و جایگاه نمایندگی ولی فقیه نمی دانم بلکه آن را مطابق با سخن و دستور پیامبر (ص) می دانم که می فرماید، سراغ بچه ها بروید.

امام جمعه کاشان به نامه ۳۱ نهج البلاغه حضرت علی (ع) به امام حسن (ع) پیرامون وظیفه پدر نسبت به فرزند اشاره کرد و یاد آورشد: قلب کودک مانند زمین خالی است که هر چه در آن بریزی آن را قبول می کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی، اسلام را دین جامع و کامل دانست و با بیان اینکه امامین انقلاب در رابطه با شهید مطهری و آیت الله مصباح اذعان دارند که اسلام را به عنوان شکل فهمیده و بیان کرده اند، گفت: گفتار دیگران را هم باید شنید، اما محور فعالیت باید منبع زلالی «قرآن و عترت» باشد.

نماینده ولی فقیه در کاشان در رابطه با بحث فلسفه تاریخ و تمدن، خاطرنشان کرد: یک منبع قابل دسترس در معارف دینی در این زمینه دعای ندبه به عنوان فلسفه تاریخ شیعه است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی در پایان از وجود کانون های قرآن و عترت در دارالمومنین کاشان ابراز خرسندی کرد.

 

انتهای پیام/محدثه سادات شمسی،فاطمه بی خوابی آرانی 

تاریخ آخرین تغییر
یکشنبه, اردیبهشت 24, 1402 - 18:07
کد خبر: 9295

https://tavoosebehesht.ir/node/9295

افزودن دیدگاه جدید