آمار

شما اینجا هستید

کمک ۲۳۰ میلیارد ریالی خیران آران و بیدگل در دوران کرونا

خیران شهرستان آران و بیدگل از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۳۰ میلیارد ریال برای تامین نیازهای معیشتی، ساخت بیمارستان و خرید تجهیزات پزشکی کمک کردند.

کمک ۲۳۰ میلیارد ریالی خیران آران و بیدگل در دوران کرونا

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ به نقل از ایرنا ، اسماعیل بایبوردی گفت: کمک‌های خیران شامل ۱۰۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات پزشکی، درمانی و تامین نیازهای معیشتی در قالب کمک‌های مومنانه، اهدای ۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان ثامن (ع) و ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل مرحله نخست بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) است.

وی از اجرای طرح مردمی سلامت محله محور و فعالیت ۲۵ قرارگاه بسیج فعال در مناطق شهری و روستایی ۴۸ محله آران و بیدگل در قالب قرارگاه شهید سردار سلیمانی خبر داد و اضافه کرد: طرح غربالگری محله محور با شعار «هر خانه یک پایگاه سلامت» در این شهرستان انجام شد.

وی ادامه داد: هر قرارگاه بسیج شامل ۳۵ نفر است که در تمامی پایگاهها، مسجدها و با کمک افراد نیکوکار محله‌های آران و بیدگل به طریق مختلف بیماریابی می‌شود.

فرماندار آران و بیدگل خاطر نشان کرد: این طرح، مردمی کردن مدیریت و مقابله با شیوع کرونا تلقی و به عنوان عاملی برای قطع زنجیره شیوع کرونا محسوب می‌شود.

بایبوردی افزود: طرح سلامت محله محور، زمینه‌های جلب مشارکت همگانی و بهره‌مندی از امکانات موجود در محله‌های چهار شهر و ۱۱ روستای آران و بیدگل را فراهم می‌کند.

به گفته وی، اجرای این طرح باعث دسترسی آسان‌تر و بهتر بیماران به خدمات مورد نیاز و افزایش رضایتمندی شهروندان می‌شود.

رییس ستاد مقابله با کرونا در آران و بیدگل با بیان اینکه بهبود طرح غربالگری و شناسایی زودهنگام بیماران مبتلا به کووید ۱۹ از دیگر مزایای مهم اجرای طرح سلامت محله محور در این شهرستان است، ادامه داد: این طرح یک نوع آموزش همگانی ارتقای سلامت و حضور نیروهای مردمی در مقابله با ویروس کروناست.

وی افزود: طرح سلامت محله‌ محور توسط بسیج با محوریت فرمانداری و مدیریت سپاه در حال اجراست و مجریان آن بازوان پرتوان کادر پزشکی و پرستاری در مقابله با ویروس کرونا هستند.

بایبوردی اضافه کرد: فعالیت در همه قرارگاه‌های محله محور در چهار حوزه نظارت، حمایت، آموزش و مراقبت انجام و نشست‌ها در سطح فرماندهان قرارگاه‌های بسیج، امامان جماعت و کارشناسان بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل برگزار می‌شود.

فرماندار آران و بیدگل با یادآوری شرایط حساس شیوع ویروس کرونا در این شهرستان گفت: به منظور کاهش و قطع زنجیره انتقال این ویروس، از هفته آینده ورود شهروندان به اداره‌ها با ارایه کارت ملی و استعلام از سامانه ماسک انجام می‌شود.

وی بر استفاده از ماسک، رعایت حداقل ۲ متر فاصله و شستشوی مداوم دست‌ها با صابون تاکید کرد و گفت: موفقیت در مقابله با کرونا، با مسوولیت دولت و اراده مردم محقق می‌شود.

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید