آمار

شما اینجا هستید

مشارکت همگانی در طرح سردار شهید سلیمانی

تمرکز در طرح شهید سلیمانی بر بحث پیشگیری از گسترش کروناست در این طرح با اعزام کارشناس به درب منازل و آزمایش ونمونه گیری از افرادی که با بیماران کرونایی در ارتباط می باشند.

مشارکت همگانی در طرح سردار شهید سلیمانی

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ دکتر باقری گفت: تمرکز ما در طرح شهید سلیمانی بر بحث پیشگیری از گسترس کروناست در این طرح با اعزام کارشناس به درب منازل و آزمایش ونمونه گیری از افرادی که با بیماران کرونایی در ارتباط می باشند احتمال گسترش بیماری توسط ناقلین به حداقل خواهد رسید مشروط به اینکه مردم عزیز مشارکت فعال با مجریان داشته باشند.

 

رئیس شبکه بهداشت با اشاره به تامین اعتبارات تست های رپید یا تشخیص کرونا از محل اعتبارات دولتی، اظهار داشت: مراکز تشخیص کرونا تست های رپید را برای آزمایش افرادی که با بیماران کرونایی در ارتباط بوده اند، مورد استفاده قرار می دهند.این تست بیش از اینکه برای تشخیص قطعی به کار برود ، می تواند با توجه به شرایط آن مانند :حضور کارشناسان در منزل ، رایگان بودن انجام تست، پاسخ سریع در حداکثر نیم ساعت و تشخیص ناقلین بدون علامت به کار برود.

 

وی افزود در پایان هفته ی اول نمونه گیری، ۱۵۵ آزمایش از ۸۲ خانوار نمونه گیری انجام شده است. این اقدام باعث شد تا افرادی که از مثبت بودن تست خود آگاه نبودند در شرایط قرنطینه قرار بگیرند و متعهدانه از انتقال ویروس به دیگران پیشگیری کنند. همچنین همکاران ما در مراکز و پایگاههای جامع سلامت بمنظور آموزش و توانمندسازی عمومی ،۱۸۶ مورد آموزش حضوری در محل را برای خانواده ها ثبت کرده اند.

 

ایشان درپایان افزود:"وضعیت نارنجی درشهرستان ماندگار نیست" امیدوارم همشهریان عزیز با زدن ماسک و رعایت پروتکل ها وهمچنین عدم شرکت در تجمعات به خصوص خانوادگی و دورهمی شب یلدا ، به خروج از وضعیت فعلی و کاهش بار خستگی بردوش مدافعان سلامت و پیشگیری از تعطیلی های اجباری اصناف کمک کنند .

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید