آمار

شما اینجا هستید

راه اندازی ایستگاه تمام خودکار هواشناسی آران و بیدگل

ایستگاه تمام اتوماتیک هواشناسی به همت شهرداری آران و بیدگل راه اندازی می گردد.

راه اندازی ایستگاه تمام خودکار هواشناسی آران و بیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ معاونت خدمات شهر شهرداری آران وبیدگل با اشاره به افتتاح ایستگاه تمام خودکار هواشناسی آران و بیدگل گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ایستگاه هواشناسی آران و بیدگل با اعتبار ده میلیارد ریال راه اندازی میشود.

 

مهندس مهرآبادی افزود: با توجه به عدم استانداردهای لازم  محل هواشناسی فعلی و سنتی بودن، و آفلاین بودن داده های ایستگاه اقلیم شناسی این شهر؛ زمینی به مساحت ۳۰۰۰متر مربع توسط شهرداری آران و بیدگل واقع در بلوار شهروند در اختیار ایستگاه هواشناسی آران وبیدگل قرار گرفت، همچنین شهرداری با همکاری اداره هواشناسی کاشان و آران‌وبیدگل با خرید دستگاه تمام خودکار سینوپتیک ساخت آلمان و تجهیزات مورد نیاز زمینه را برای راه اندازی این ایستگاه فراهم نمود تا انشاالله شاهد افتتاح ایستگاه هواشناسی همزمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ۱۳۹۹  باشیم.

این سیستم علاوه بر ارتقای سطح کلیماتولوژی به ایستگاه سینوپتیک خودکار قادر خواهد بود اطلاعات را هر ده دقیقه بصورت شبانه روزی در اختیار عموم و مدیران شهرستان قرار دهد تا در مطالعات و برنامه ریزی های موثر شهر، مواجه با مخاطرات جوی، بیمه، پتانسیل جوی شهرستان، تصمیم گیری های کلان شهری مانند آلودگی هوا، دماهای حدی و... لحاظ و استفاده گردد.

 

وی افزود: اطلاعات هواشناسی در مدیریت بحران نقش کلیدی و به سزایی دارد و توجه به هشدارهای هواشناسی می‌تواند در کاهش اثرات بلایای طبیعی نقش موثری داشته باشد.

 

مهرآبادی ادامه داد:این ایستگاه هواشناسی تمام خودکار با هدف کمک به توسعه امور زیربنایی از قبیل حمل و نقل ، کشاورزی، گردشگری، تحقیقات و گزارش دقیق از وضعیت جوی این شهرستان افتتاح میشودکه با راه اندازی ایستگاه هواشناسی آران و بیدگل ، شهرستان آران و بیدگل دارای کد مستقر و مستقل در استان و کشور خواهد شد.

 

لازم بذکر است از این آمار و اطلاعات جهت تعيين وضعيت اقليمي منطقه، برنامه ريزي جهت توسعه پايدار و آمايش سرزمين نيز به كار ميرود. از طرف ديگر اين اداره ضمن همكاري با مراكز علمي و آموزشي و پژوهشگران و در اختيارقرار دادن داده ها و آمارمربوطه  زمينه پيشرفت و توسعه بيشتر منطقه را نیز فراهم مي آورد.

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید