آمار

شما اینجا هستید

اولویت صنایع؛ استفاده از کلیه ظرفیت های بومی آران و بیدگل

امام جمعه آران و بیدگل گفت: جذب نیروهای بومی در واحدهای تولیدی و صنایع به عنوان مطالبه‌ مردم و مسوولان از سوی کارفرمایان و صاحبان صنایع این شهرستان در اولویت قرار گیرد.

اولویت صنایع؛ استفاده از کلیه ظرفیت های بومی منطقه

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی روز شنبه در نشست با مدیران مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل افزود: به کارگیری تمامی ظرفیت‌های محلی و استفاده از نیروهای تحصیل کرده بومی به نفع شرکت‌های تولیدی و کارخانه‌هاست و رضایتمندی بیشتر مردم منطقه را به همراه دارد.

وی با اشاره به ضرورت رفع دغدغه‌های مردم در زمینه آلودگی هوا و تامین آب در توسعه صنایع آران و بیدگل اظهار امیدواری کرد که با فراهم شدن شرایط، محصولات این شهرستان با قیمتی مناسب به مردم این خطه عرضه شود.

وی توصیه کرد که ایجاد بوستان و فضای سبز در کنار مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل در دستور کار مدیران این مجتمع قرار گیرد.

امام جمعه آران و بیدگل با انتقاد از رواج خام فروشی و صادرات آن در کشور اظهار داشت: باید برای جلوگیری از این موضوع تدبیری اندیشیده شود و مسوولان مجتمع فولاد هم این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام سلیمانی با اشاره به قدمت هزاران ساله استحصال فولاد و آهن در منطقه شمال استان اصفهان گفت: در روایت‌های مختلف هم به اهمیت تولید آهن و فلزات و نقش آن در زندگی مردم اشاره شده است.

افزون بر ۱۵۰ میلیون دلار صادرات سالانه فولاد کویر

رییس هیات مدیره مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل نیز با بیان اینکه نزدیک به ۹۰ درصد کارکنان این مجتمع بومی هستند، گفت: مجتمع فولاد کویر در بیست‌‍ و چهارمین آیین روز ملی صادرات که با حضور مسوولان ارشد اجرایی کشور برگزار شد با دریافت تندیس و لوح، به عنوان صادرکننده نمونه ملی انتخاب و تجلیل شد.

حمیدرضا خوروش افزود: مجتمع فولاد کویر با تولید افزون بر یک میلیون تن محصولات فولادی، بزرگترین تولیدکننده میلگردهای کلاف مورد مصرف در طیف وسیعی از صنایع پایین دستی در ایران است.

وی ادامه داد: این مجتمع با تکیه بر توان داخلی متخصصان جوان توانسته است با ورود به بازارهای صادراتی در کشورهای همسایه، حوزه خلیج فارس، اروپا و قاره آفریقا به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه صادرات مطرح شود.

رییس هیات مدیره مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل خاطر نشان کرد: این مجتمع باوجود تحریم‌های اقتصادی، صادرات خود را در سال ۱۳۹۸ به ۲ برابر افزایش داد و افزون بر ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات فولادی به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار به مقصد کشورهای دیگر صادر کرد.

از ابتدای سال جاری تا کنون  افزون بر ۱۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار کالا از آران و بیدگل به مقصد چندین کشور جهان صادر شده است.

همچنین طی این دیدار از خانواده مرحوم واحدی فرد از پرسنل مجتمع فولاد کویر که مدتی قبل بعلت مرگ مغزی اعضای بدنش به چند بیمار اهدا گردید تقدیر و تشکر بعمل آمد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید