آمار

شما اینجا هستید

بهره برداری از شبستان حرم مطهر محمدهلال بن علی (ع)

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) از افتتاح پروژه شبستان بزرگ آیت الله عاملی(ره) این حرم مطهر با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار خبر داد.

بهره برداری از شبستان حرم مطهر محمدهلال بن علی (ع)

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از خبرگزاری شبستان؛ سید جواد تکیه  گفت: در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شبستان بزرگ حضرت آیت الله عاملی(ره) حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) پنج شنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۹ صبح با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری می رسد.

 

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: این شبستان با دو هزار و ۶۰۰ متر مربع زیربنا و با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال با کمک های مردم و خیرین در ضلع شمالی حرم مطهر احداث شده است.

 

تکیه ادامه داد: این شبستان یکی از کم نظیرترین پروژه های بقاع متبرکه با ویژگی های منحصر به فرد است که پروژه احداث آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شده و در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تکمیل و آماده بهره برداری شده است.

 

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: این شبستان دارای ۱۵ گنبد و ۲۰ ستون است که بزرگترین گنبد آن به نام «الله جل جلاله» و ۱۴ گنبد پیرامون آن به نام چهارده معصوم(ع) طراحی و نامگذاری شده است و کل شبستان به دلیل قرار گرفتن مرقد مطهر آیت الله میرزا احمد عاملی از علمای بنام شیعه منطقه به نام همین عالم دینی نامگذاری شده است.

 

تکیه در ادامه بیان داشت: در طراحی و تزئینات کم نظیر این پروژه که نمونه ای بی نظیر از معماری سنتی اسلامی است، انواع گچ بری، کاشی کاری، سفال، شیشه، معرق کاری، نقاشی، آیینه کاری و... با طرح های هندسی متنوع به کار رفته است.

 

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: این شبستان دارای ۵ درب ورودی به نیت ۵ تن آل عبا(ع) با طراحی است که علیرغم ستون های متعدد، هیچ ستونی در راستای درب ها مشاده نمی شود.

 

حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل شمالی ترین نقطه استان اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید