آمار

شما اینجا هستید

از رزمایش مجازی تا اختصاص هزینه بزرگداشت ۱۸ اسفند به نیازمندان در کانون قمر بنی هاشم(ع)کاغذی

مدیر مسئول کانون قمر بنی هاشم(ع) روستای کاغذی گفت: همه ساله در سالروز تاسیس کانون های مساجد برنامه ویژه ای از سوی کانون برای اهالی روستا تدارک دیده می شداما امسال باتوجه به شیوع کرونا، هزینه اجرای برنامه صرف تهیه بسته های معیشتی می شود.

از رزمایش مجازی تا اختصاص هزینه بزرگداشت ۱۸ اسفند به نیازمندان در کانون قمر بنی هاشم(ع)کاغذی

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از خبرگزاری شبستان؛ اسلام کریمیان با گرامیداشت ۱۸ اسفندماه سالروز تشکیل کانون های فرهنگی مساجد گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت نیروهای مستعد جوان و انقلابی و جذب آنان به حضور در مساجد، کانون فرهنگی قمربنی هاشم(ع) در روستای کاغذی از توابع بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل قدم های خوبی را در این راستا برداشته است.

 

مدیر مسئول کانون قمر بنی هاشم(ع) روستای کاغذی افزود: این کانون فرهنگی ضمن تعامل با هیات امنا و امام جماعت مسجد و پایگاه بسیج مسجد، در همه مناسبت های مذهبی و ملی برنامه های ویژه ای را برای اعضای کانون و اهالی روستا در طول سال اجرا می کند.

 

کریمیان بیان داشت: طی یک سال اخیر و با شیوع ویروس کرونا، فعالیت کانون در دو حوزه تغییر رویکرد فعالیت ها به سمت فضای مجازی و فعالیت های انسان دوستانه برای مقابله با این ویروس، برجسته تر از سایر حوزه ها بوده است.

 

مدیر مسئول کانون قمر بنی هاشم(ع) روستای کاغذی تصریح کرد: این کانون ضمن ایجاد بستری در فضای مجازی با ارائه مطالب قرآنی، مذهبی و مسابقات فرهنگی، رزمایش های متنوع مجازی در حوزه بصیرتی را در پیام رسان های ایتا و تلگرام برگزار کرده است.

 

کریمیان افزود: تشکیل قرارگاه سلامت و اجرای طرح شهید سلیمانی با تعامل پایگاه های بسیج از جمله برنامه های شاخص کانون فرهنگی قمربنی هاشم(ع) در یک سال اخیر است که در قالب گروه های مدافعان سلامت و در عمل به فرمان مقام معظم رهبری در راستای طرح مواسات و کمک مومنانه، توانسته است چندین مرحله  تهیه بسته های حمایتی و معیشتی را آماده سازی و با شناسایی خانواده های نیازمند، در بین آنان توزیع کند.

 

این فعال فرهنگی افزود: طرح ضدعفونی و میکروب زدایی اماکن عمومی و منازل و راه اندازی کارگاه دوخت ماسک در حد نیاز اهالی روستا و روستاهای اطراف توسط بخش خواهران کانون، تجلیل از مدافعان سلامت و تهیه پوسترهایی با مضامین پیام های سلامت از دیگر اقدامات این کانون در راستای مسؤولیت اجتماعی خود در مقابله با کرونا بوده است.

 

کریمیان بیان داشت: همچنین کانون فرهنگی قمر بنی هاشم(ع) با کمک خیرین و اعضای کانون، دو عدد کپسول اکسیژن بیمارستانی به ارزش ۵۰ میلیون ریال به خانه بهداشت روستا تهیه و اهدا کرده است.

 

وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگی مذهبی، آذین بندی و فضاسازی و اجرای برنامه در تمامی مناسبت های ملی و مذهبی، طرح سه شنبه های تکریم با تکریم از خانواده شهدا، برگزاری پویش حجاب مادرانه، طرح ایران قوی و نشست بصیرتی سردار سلیمانی ، ایجاد ایستگاه های نقاشی ویژه کودکان در مناسبت های مختلف، اجرای طرح هرخانه  یک پرچم از جمله برنامه های شاخص کانون در یک سال اخیر است.

 

مدیر مسئول کانون قمر بنی هاشم(ع) روستای کاغذی اظهار داشت: همه ساله در سالروز تاسیس کانون های مساجد در ۱۸ اسفند، برنامه ویژه ای از سوی کانون برای اهالی روستا تدارک دیده می شد اما امسال باتوجه به احتمال ورود به دور چهارم شیوع بیماری کرونا، هزینه اجرای برنامه صرف تهیه بسته های معیشتی و اهدا به نیازمندان در اعیاد موالید شعبانیه خواهد شد.

 

کریمیان با اشاره به کمک خیرین در برنامه های فرهنگی مذهبی کانون گفت: کمک ها و اعتبارات دولتی به کانون های فرهنگی بسیار محدود است ، به همین دلیل فعالیت های فرهنگی کانون غالبا با کمک خیرین انجام می شود که از همه خیران که با همدلی در راستای اعتلای برنامه های کانون گام مؤثر بر می دادند سپاسگزارم.

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید