کلید پیشرفت کشور که موجب نگرانی دشمن است

یکی از موارد مهم در بیانات رهبر انقلاب در دیدار با دانشمندان و عوامل سازمان انرژی اتمی توصیف ایشان درباره جایگاه و نقش فناوری هسته ای بود، ایشان صنعت هسته ای را کلید پیشرفت ایران در بخش‌های مختلف برشمردند و بر تلاش همه‌جانبه برای ملموس شدن تاثیر پیشرفت‌های هسته‌ای در زندگی مردم تاکید کردند.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛یکی از موارد مهم در بیانات رهبر انقلاب در دیدار با دانشمندان و عوامل سازمان انرژی اتمی توصیف ایشان درباره جایگاه و نقش فناوری هسته ای بود، ایشان صنعت هسته ای را کلید پیشرفت ایران در بخش‌های مختلف برشمردند و بر تلاش همه‌جانبه برای ملموس شدن تاثیر پیشرفت‌های هسته‌ای در زندگی مردم تاکید کردند.
برخلاف تصور عموم مردم که فناوری هسته‌ای را  محدود به تولید انرژی و برخی کاربردهای نظامی میدانند، کاربردهای این فناوری در بخش هایی فراتر و گسترده تر است و امروزه بسیاری از  کشورهای از فناوری هسته ای در زمینه های مختلف استفاده میکنند.
تولید انرژی فقط یکی از زیرشاخه‌های دانش هسته‌ای است، شاخه مهمی که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد به توسعه کاربرد پرتوها مربوط است. پرتوهای هسته‌ای کاربرد زیادی در حوزه کشاورزی و صنعتی دارند و می‌تواند باعث رشد اقتصادی شوند.
از همین رهگذر است که رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود نیز با مورد توجه قرار دادن همین کارایی و کاربرد مهم در دانش هسته ای، مخالفت با پیشرفت ملت ایران را علت واقعی دشمنی و سنگ اندازی دشمنان نسبت به صنعت هسته‌ای بومی ایران دانستند.
ایشان در همین زمینه فرموند: «این صنعت، کلید پیشرفت چشمگیر کشور و ملت در بخش‌های مختلف است؛ ضمن اینکه دشمنان از الگو گرفتن دیگر ملت‌ها از راه و فکر پیشرفت‌آفرین ملت ایران هراس دارند.»

نویسنده:محمدرسول نجاتی

انتهای پیام/ محدثه سادات شمسی - محمد رضا رحمتی آرانی

تاریخ آخرین تغییر
دوشنبه, تیر 5, 1402 - 11:13
کد خبر: 9408

https://tavoosebehesht.ir/node/9408

افزودن دیدگاه جدید