امضای تفاهمنامه تولید شش میلیون اصله نهال توسط مجتمع فولاد کویر

تفاهمنامه تولید 6 میلیون اصله نهال فیمابین مجتمع فولاد کویر و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان امضا شد.

تفاهمنامه تولید 6 میلیون اصله نهال فیمابین مجتمع فولاد کویر و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان امضا شد.
متن خبر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ تفاهمنامه تولید 6 میلیون اصله نهال فیمابین مجتمع فولاد کویر و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان امضا شد.
این تفاهمنامه در راستای پویش کاشت یک میلیارد اصله نهال در کشور، به امضا رسیده و طی آن مجتمع فولاد کویر متعهد می شود در بازه زمانی چهار ساله، سالانه یک و نیم میلیون اصله نهال تولید نماید.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در این مراسم با بیان اینکه یکی از بزرگترین جالش های امروز دنیا تولید کربن و تغییرات اقلیمی است، اظهار داشت:  در 100 سال گذشته بالغ بر 15 میلیارد اصله درخت در کره زمین نابود شده و سالانه حدود 36 میلیارد تن کربن در دنیا تولید می شود که سهم کشور ما حدود 642 میلیون تن در سال است.


ابوطالب امینی، افزود: نهضت کاشت یک میلیارد اصله نهال به ابتکار وزیر جهاد کشاورزی تقدیم رئیس جمهور شد و با امضای ریاست جمهوری به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز رسیده است و امیدواریم با احرای این طرح بتوانیم تا سال 2030فاصله 9 درصدی تولید کربن و 42 در صدی ترسیب کربن را کاهش دهیم.


وی تعهد استان اصفهان را در اجرای پویش کاشت یک میلیارد نهال در کشور، 30 میلیون نهال طی چهار سال ذکر کرد و گفت: امیدواریم با امضای تفاهمنامه همکاری مجتمع فولاد کویر با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، بتوانیم 6 میلیارد نهال را با همت و همکاری این مجتمع تولیدی تامین کنیم و با آغاز اجرای این پروژه، استان اصفهان جزو سه استان پیشرو در اجرای این طرح شناخته می شود.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان نیز در این مراسم، با بیان اینکه باید کاشت درخت و حفاطت از منابع طبیعی به یک فرهنگ تبدیل شود اظهار داشت: بر اساس یافته های علمی، هر هکتار جنگل، 68 تن ریزگرد را در خود نگاه داشته و بالغ بر 2 و نیم تن اکسیژن تولید می کند.


حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر عسگری، افزود: اجرای پویش تولید یک میلیارد اصله نهال در کشور، در استان اصفهان با پیشتازی این مجتمع که در عرصه های مختلف تولید، صادرات و خودکفایی ملی نقش مهمی در کشور ایفا می کند شایسته تقدیر است.
جواد نائینی، نماینده کفیل نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت:  اقدام در مسیر تامین سلامت مردم، یک صدقه ی همیشه جاری است و در این مسیر، تمامی شرکت های منطقه و واحدهای تولیدی می بایست همراه شوند.


رئیس هیات مدیره مجتمع فولاد کویر نیز در این مراسم گفت: یکی از اقدامات بسیار ارزشمند این مجتمع طی 15 سال فعالین خود در این منطقه کویری، کاشت و نگهداری از حدود 20 هزار اصله درخت سازگار با کویر است که خود اقدامی بسیار مسئولانه و اثربخش تلقی می شود.
دکتر حسین زاده، تصریح کرد: این مجتمع بدلیل رویکرد ویژه خود به مساله توسعه پایدار، در اجرای طرح کاشت یکی میلیارد اصله درخت در کشور پیشقدم شده و ایمان داریم که این اقدام، گامی مهم در بهبود شاخص های زیست محیطی و طبیعی است.


کاشت یک میلیارد اصله درخت در بازه زمانی چهار ساله در مناطق رویشی کشور در راستای کاهش کربن و گرمای زمین، محافظت از آب و خاک، مقابله با ریزگردها و حفاظت از زیست انسانی که جزو دستور کار کنوانسیون تغییر اقلیم سازمان ملل متحد قرار دارد، برنامه‌ریزی و طراحی شده است.

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

امضای تفاهمنامه تولید شش میلیون اصله نهال توسط مجتمع فولاد کویر

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ تفاهمنامه تولید 6 میلیون اصله نهال فیمابین مجتمع فولاد کویر و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان امضا شد./عکس: روابط عمومی مجتمع فولاد کویر

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ آخرین تغییر
دوشنبه, بهمن 10, 1401 - 20:21
کد خبر: 8928

https://tavoosebehesht.ir/node/8928

افزودن دیدگاه جدید